Arogantní šílenci nesedí jenom za volanty drahých SUV. I v nudných autech se jich najde dost

Foto: Anatolij K.

Agresivní řidič proletěl benzínovou pumpou necelý metr před autem rozvážkové služby. Chtěl si tak pravděpodobně zkrátit čekaní kvůli dopravní nehodě před pumpou na pražské Jižní spojce


Pirát za volantem BMW – mediální klišé, které lze ve veřejném prostoru najít snad každý druhý den. Jakkoliv se může zdát, že někteří řidiči těchto vozů mají skutečně pocit, že jim patří svět, realita tak jednoznačná není. Profesionální řidiči v rozvážkových vozech s potravinami by mohli vyprávět. Jeden z nich na svoji palubní kameru zachytil například situaci, kdy mu u výjezdu z benzínové pumpy na pražské Jižní spojce prosvištěla těsně před vozem bílá Octavia, jejíž řidič si chtěl průjezdem pumpou pravděpodobně zkrátit čekání v odpolední dopravní špičce, ve které se před zmíněnou pumpou srazila tři vozidla. 

Projel mi před autem necelý metr a na tachometru musel mít rozhodně nejméně 50km/h,“ říká Anatolij K., řidič rozvážkového vozu, který jen díky své duchapřítomnosti a rychlé reakci do oktávky nenaboural. Řidič Octavie se v tomto případě jednoznačně dopustil přestupku. Nejen tím, že projel benzínovou pumpou v rozporu s dopravní značkou B32, tedy „Průjezd zakázán“, ale také tím, že nedal přednost vozidlu, které přijíždělo zprava. 

Mimochodem, o přednosti zprava u výjezdu z benzínové pumpy koluje mnoho mýtů. Zákon č. 361/2000 Sb. sice užívá pojem „místo ležící mimo pozemní komunikaci“, ale benzínová takovým místem není. Tím může být například parkoviště, soukromý pozemek, garáž nebo třeba nějaké tovární prostory. V případě nehody by v popisovaném případě byl tedy jednoznačným viníkem řidič bílé Octavie. 

Že se pravděpodobně jednalo o velmi nezodpovědného řidiče, svědčí i jeho další jízda, kterou Anatolijova kamera zaznamenala. Přejíždění z pruhu do pruhu bez blinkrů, pravděpodobné překročení rychlosti, nedodržování bezpečné vzdálenosti. Je ale možné, že řidič měl ve voze třeba rodící manželku nebo souseda s infarktem. Vyloučit to nelze, ale pravděpodobnost takové situace se limitně blíží nule. 

Na silnici by se k sobě měli řidiči chovat ohleduplně. Bez ohledu na to, zda sedí v luxusním SUV, nebo nudné firemní oktávce. Těch pár získaných vteřin za problémy s řešením následků případné dopravní nehody jistě nikomu nestojí. 

Máte nějaký podobný zážitek? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.