Dnes startuje Rallye Český Krumlov. Peugeot Rally Cup nasazuje osm posádek

Rallye - Peugeot
Foto: Peugeot

Druhým podnikem letošní sezóny pokračuje na 51. ročníku Rallye Český Krumlov mistrovství České republiky v rally. Ve startovní listině jihočeské soutěže figuruje také osm posádek seriálu Peugeot Rally Cup.


Díky loňskému vítězství v seriálu FIA European Rally Trophy a prioritě FIA vyrazí na tratě českokrumlovské soutěže se startovním číslem jedna René Dohnal a Roman Švec. Známá dvojice startovala v minulé sezóně více na zahraničních podnicích, letos se naplno vrací na české tratě. „Na Krumlov mám hodně vzpomínek, obzvlášť na ten loňský, kdy se nám podařilo vyhrát dvoukolky, Peugeot Rally Cup a obsadit osmé místo absolutně. Musím ale říci, že jsem si start na letošním ročníku jihočeské soutěže hodně zkomplikoval nehodou na Kopné. Podcenil jsem jednu kompresi, bourali jsme poměrně ve vysoké rychlosti, ale s ohledem na místo, kde se to stalo, jsme dopadli ještě dobře. Podařilo se nám sehnat náhradní díly a mechanici z týmu Luby Minaříka auto opravili, za což jim patří obrovské poděkování. Jsem rád, že můžeme v Krumlově startovat, popravdě jsem s tím po Kopné moc nepočítal a beru to jako velkou odměnu od našeho týmu. Těším se, vím, že konkurence bude velmi silná, ale my si to jedeme hlavně užít,“ nechal se slyšet René Dohnal. 

První letošní start čeká loňské vítěze Peugeot Rally Cupu a úřadující mistry České republiky ve skupině 2WD, Davida Štefana a Ondřeje Vichtoru. „Do Krumlova jedu s velkým respektem. Tahle soutěž je těžká sama o sobě, navíc má pršet a pro nás je to první letošní start. Nejsem rozjetý, takže pojedeme hlavně pro dobrý pocit a nebudeme se příliš zabývat výsledkem. Chceme si to užít, protože před rokem nás v Krumlově potrápil posilovač řízení a vůbec nám to tady nesedlo,“ zavzpomínal David Štefan. 

Letošním nováčkem v cupu je Filip Ocelka, kterého naviguje Karel Voltner. „Na Krumlov se těšíme, je to krásná ale nesmírně náročná soutěž. S Peugeotem nemáme moc odjeto, stále se seznamujeme, ale je to skvělé auto. Podle předpovědi má pršet, takže uvidíme, jak do toho nakonec promluví počasí, bude to výzva,“ prohlásil Filip Ocelka. 

„Na druhý podnik letošního cupu, Rallye Český Krumlov, se přihlásilo hodně skvělých posádek s vozy Peugeot a radost mi dělá i zahraniční účast. Věřím, že si zachováme silné startovní pole i v ostatních podnicích Peugeot Rally Cupu, kterými budou v tomto roce ještě Hustopeče a Barum Rally. Letos jsme se rozhodli počet soutěží zařazených do cupu snížit, nicméně o to víc se zaměříme na zvýšení jeho úrovně. Srdečně zveme všechny fanoušky, aby přišli do Krumlova naše posádky podpořit,“ doplnil ředitel značky Peugeot v ČR – Marco Venturini. Letošní, tedy 51. ročník Rallye Český Krumlov, který je tradičně součástí FIA European Rally Trophy, odstartuje v pátek 17. května 2024 těsně před půl čtvrtou na českobudějovickém výstavišti.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.