Komentář: Boje o parkovací místa se v zasněžené Praze přiostřují. O vypjaté okamžiky není nouze

Foto: Jiří Soukup

Nákupní horečka vrcholí. Každý chce mít nakoupené dárky včas, a tak běhá od obchodu k obchodu, Anebo jezdí autem. Auto je ovšem potřeba také někde zaparkovat. Boje o parkovací místa tak nabírají na intenzitě.


Stejně jako každý rok, i letos se před vánočními svátky doprava ve městech výrazně zahušťuje. Tím spíše v aktuálně zasněžené Praze. Lidé kupují vánoční dárky, a tak jezdí od obchodu k obchodu a vybírají, čím udělají svým blízkým radost. Provoz se proto v tyto dny celkově zahušťuje a zpomaluje. Jednak kvůli zimnímu počasí, ale také kvůli tomu, že řidiči hledají volné parkovací místo a jedou proto nižší rychlostí. Jakmile nějaké volné místo spatří, rychlost se najednou prudce zvýší a řidič se u takového místa snaží být rychleji než ostatní. Někdy i za cenu přestupku.

Takovým přestupkem může být například otáčení se do protisměru na světelné křižovatce, nebo třeba přejetí vodorovného dopravního značení, které však uvedený manévr zakazuje. Často se proto stává, že takový řidič ohrozí nejen sebe, třeba tím, že se otáčí těsně před projíždějící tramvají, ale také ostatní účastníky silničního provozu, nebo chodce přecházející v daném místě ulici.

Jindy se dopravní přestupek může zase projevit tak, že řidič ve spěchu a stresu zaparkuje přes více parkovacích míst, nebo dokonce na nedovoleném místě. Třeba před vjezdem do garáže, na přechodu pro chodce, nebo v křižovatce. Viděli jsme i vozy dodávkových společností, které zaparkovaly v jízdním pruhu, nebo dokonce na tramvajovém pásu.

Vánoce by ale měly být svátky klidu. Především ty letošní, kdy se na nás valí jedna špatná zpráva za druhou. Válka, ceny energií, růst hypotečních úroků, drahé pohonné hmoty a celkové zdražovaní vůbec. Co tedy pro jednou nechat auto doma, nebo třeba na okraji Prahy na parkovišti P+R a do centa pro dárky dojet metrem? Dát si u toho svařák, trdlo, nebo punč a nestresovat se tím, zda se někde uvolní místo na parkování, nebo zda třeba nebude auto odtaženo.

Například z Černého Mostu, ze Zličína, Letňan, nebo Depa Hostivař lze metrem dojet na Václavské náměstí za necelých 30 minut, přičemž jízdenka na MHD přijde na 31 korun. Tedy stejně jako půlhodina parkování v centru Prahy.

Jezdíte na nákupy do centra raději autem, nebo volíte MHD? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Jiří Soukup (vlastní zjištění autora)

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.