Líbí se vám dívčí nohy na palubní desce? Takový pohled však může dotyčnou dívku přijít hodně draho

Foto: Pixabay

Komu by se to nelíbilo. Dlouhé dívčí nohy položené na palubní desce potěší nejednoho řidiče. Jenže krásnou dívku může tahle, na první pohled pohodlná poloha, mrzet celý život.


Možná jste to již viděli, možná to sami děláte. Dlouhá cesta k moři, rozlámaná záda, žádná poloha už není pohodlná. Co si tedy trochu ulevit a dát si nohy na palubní desku? Nohy spolujezdkyně natažené na palubní desce vypadají většinou velmi sexy a plní tak hned dvě „funkce“ najednou. Poskytují řidiči zajímavé vizuální rozptýlení a spolujezdkyni uleví od bolavých zad. Jenže to má jeden zásadní háček.

Jakkoliv takový způsob sezení spolujezdce není v Česku žádnou vyhláškou ani předpisem zakázán, zakázán by být určitě měl. Ve vozidlech, která jsou vybavena předním airbagem u spolujezdce, totiž i při malé nehodě, při které je airbag aktivován, hrozí velmi vážné zranění, v krajním případě potom i smrt. Jízda s nohama na palubní desce je ale samozřejmě nebezpečná i ve vozidlech bez airbagu.

Podle odborníků totiž může airbag při své aktivaci vystřelit z palubní desky rychlostí až 300km/h. Jestliže má však v tu chvíli spolujezdec nohy na palubní desce, pošle nafouknutý pytel jeho kolena přímo do jeho hlavy. Ta jde navíc v tu chvíli, kvůli setrvačné síle, dopředu a rychlosti pohybujících se kolen a hlavy se tak sečtou. Výsledkem může být zpřelámaná čelist, zlomený nos, vyražené zuby a pochopitelně i zlomené kosti na nohou. V krajním případě však takový náraz kolen do hlavy může způsobit i život ohrožující závažné zranění hlavy.  

Položení nohou na přední palubní desku však může mít ještě jeden negativní efekt. A to ten, že při nárazu tělo spolujezdce podklouzne pod zapnutým bezpečnostním pásem. Pás tak tělo nezadrží a při větší rychlosti může taková nehoda skončit i fatálně. Přitom při standardní poloze spolujezdce na sedadle by se nemuselo nic závažného stát.

Jak již bylo řečeno výše, v Česku není takový způsob sezení nijak postižitelný (bohužel), ale při prázdninových cestách autem do zahraničí by vás, nebo vaši spolujezdkyni, mohl takový způsob sezení přijít až na 100 euro. Ale pokuta je, ve světle toho, že i malá nehoda může z vaší krásné spolujezdkyně udělat doživotního invalidu, asi to nejmenší. Nikdy proto nedovolte, aby si pokládala nohy na palubní desku. Ať jsou ty nohy sebedelší a sebeštíhlejší.

Dáváte si nohy na palubní desku, případně tolerujete takové sezení u spolujezdce? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.