Na semaforu zelená, desítky aut přesto stojí, řidič kamiónu se usmívá

Foto: Jan Smékal

Na semaforu druhá zelená, auta troubí, ale kolona pořád stojí a nikdo se ani nehne. Proč? To si jen pan řidič kamionu najel do křižovatky a zůstal tam stát. I když dopředu věděl, že křižovatkou neprojede


Píšeme o tom skoro každý měsíc, ale zdá se, že toto téma je nevyčerpatelné. Nekonečné kolony aut táhnoucí se přes celou Prahu a na jejím konci kamion, který buď stojí na žlutě vyšrafované silnici, tedy na místě, kde stát nesmí, nebo je najetý doprostřed křižovatky, kde ale zůstal stát. A protože kvůli němu musí stát i automobily v dalších pruzích, kolony se prodlužují a frustrace řidičů narůstá. Přitom by stačilo tak málo, trochu při jízdě Prahou předvídat, být ohleduplný a nesnažit se „vychovávat“ ostatní řidiče.

Řidiči, nejen ale pouze ti co řídí kamión, ale i ti, co sedí za volantem osobního vozu, dělají totiž stále dokola stejné chyby, které ve svém důsledku mohou znamenat desítky minut zdržení při průjezdu Prahou, nebo jakýmkoliv jiným městem Jaké chyby to jsou?

Především jde o pomalé rozjíždění na zelenou. Blikne zelená a často trvá i deset vteřin, než se první auto rozjede. Kdyby ale všichni řidiči reagovali na zelené světlo neprodleně a nečetli si zprávy na telefonu, mohla by křižovatkou projet třeba i tři auta navíc. A to se samozřejmě počítá.

Druhým častým nešvarem je již zmíněné vjíždění do křižovatky, i když je zřejmé, že ji nelze plynule opustit. Tím se zablokuje průjezd aut z ostatních směrů a o dopravní kalamitu je tak postaráno. Situace se ještě výrazně zhorší, když do křižovatky vjede kamion s návěsem. To pak může být křižovatka neprůjezdná i několik vystřídání „červená/zelená“. Podobným prohřeškem je i stání na výjezdech. Třeba z dálnice, nebo ze zmíněné pražské Jižní spojky.

Když se potom všechny tyto prohřešky nakumulují dohromady, je skoro s podivem, že se dá Prahou ještě vůbec nějak projet. Přitom by stačilo být ohleduplní k sobě navzájem a neucpávat křižovatky ani silnice bezohledným chováním.

Jaký prohřešek proti plynulosti provozu považujete za nejhorší? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.