Některé dopravní značky si řidiči vykládají po svém. Při nehodě se pak dost diví

Foto: Pixabay

I běžné dopravní značky mohou působit některým řidičům potíže a vykládají si je často po svém. V případě nehody se potom velmi často diví, že jsou viníkem právě oni.


Foto: PixabayJsou dopravní značky, které na silnicích vidíme opravdu zřídka a mnohdy ani přesně nevíme, co taková značka znamená. Jako příklad můžeme zmínit například ne příliš obvyklou značku A 26 „Mlha“. Tato dopravní značka upozorňuje na nebezpečí výskytu mlhy nebo kouře a často bývá používaná jako tzv. značka proměnná, tedy například na dálnicích. Takových značek je ale v ČR pouze velmi malé množství a málokterý řidič se s ní během své řidičské praxe setkal. Když ji potom spatří, může se stát, že si není úplně jist, co značka znamená. To ho ale samozřejmě neomlouvá z případného nepoužití odpovídajícího osvětlení nebo přizpůsobení stylu a rychlosti jízdy. Častější výskyt této značky lze pozorovat v severských zemích, ale viděli jsme ji například i na skotských ostrovech, kde ji ale asi také řidiči moc neznají, neboť mlhová světla neměl zapnutá snad ani jeden z nich.

Na křižovatkách si velká část řidičů kvůli svoji lenosti ničí spojku. Oprava bývá drahá
I bez vyhřívaných zrcátek lze mít krásně čistá skla bez sněhu a ledu
Majitelé dieselů by měli v těchto dnech zbystřit. Hrozí, že svá auta nenastartují
Při rychlosti 50km/h ujede řidič bez reakce až 28 metrů. Často to končí tragicky

Foto: PixabayPotom jsou ale značky, které se na silnicích vyskytují relativně často, ale řidiči si je špatně vykládají. Typickým příkladem je značka P 7 „Přednost protijedoucích vozidel“, která přikazuje řidiči dát přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu v případě, kdy se protijedoucí vozidla nemohou bezpečně vyhnout. A právě formulaci „bezpečně vyhnout“ si mnoho řidičů vysvětluje různě. Někteří se například domnívají, že i když vidí v protisměru auto, které by mělo mít přednost, ale oni sami jedou rychleji, tak platí „přednost rychlejšího“ a do zúženého místa bezohledně vjedou. Když se potom potkají s autem, které mělo podle značky P 7 přednost, domnívají, že právě toto auto se dopustilo přestupku. Opak je ale pravdou.

Dalším častým omylem některých řidičů je domněnka, že „bezpečně se vyhnout“ může také znamenat snížení rychlosti téměř na 0km/h, případně najetí třeba na chodník nebo obrubník, případně do krajnice. Mnohdy se takoví řidiči rozčilují a argumentují větou typu: „tam bych se vešel i s autobusem“. Dojde-li ale k nehodě, budou to právě oni, kdo budou označeni za viníka, bez ohledu na to, co si mysleli o pojmu „bezpečně se vyhnout“.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.