Nová Fabia Monte Carlo se chystá na trh. Spekuluje se, zda dostane výkonnější hybridní pohon

Foto: ŠKODA Auto

Čtvrtá generace modelu Fabia se brzo dočká verze Monte Carlo. Opticky jde o velmi atraktivní variantu, otázkou však zůstává, co bude mít tato sportovnější verze pod kapotou. Spekuluje se o možnosti hybridní verze 1,4 TSI iV s celkovým výkonem 150kW


ŠKODA Auto představila na oficiálních designových skicách první pohled na nový model Fabia ve verzi Monte Carlo. Tato sportovně-lifestylová varianta se u české automobilky poprvé představila před 11 lety ve druhé generaci modelu Fabia. Černé prvky typické pro verzi Monte Carlo zdůrazňují zejména výrazně emocionálnější linie a dynamické proporce čtvrté generace modelu Fabia. Optické akcenty ve sportovně laděném interiéru tvoří materiály v dekoru Carbon a červené dekorační lišty.

Otázkou zůstává, zda se pod kapotu verze Monte Carlo dostane nějaký silnější motor, než aktuálně nabízený, tedy benzínový agregát 1,5 TSI 110 kW. Některá média totiž spekulovala o tom, že by čtvrtá generace Fabie mohla pod kapotu dostat plug-in hybridní ústrojí 1,4 TSI iV s výkonem 150 kW. S velkou pravděpodobností se tak ale nestane, a nejsilnějším motorem pro Fabii tak zůstane zmíněná „jednapětka“.

Skica exteriéru nového modelu dále ukazuje, jak typické vizuální detaily této modelové varianty ještě více umocňují emocionální designový jazyk a dynamický vzhled nového modelu Fabia. Rámeček masky chladiče je v černé barvě, stejně jako spodní hrana spoileru na specifickém předním nárazníku s velkým spodním otvorem pro přívod vzduchu. Černě lakovaný je také difuzor na sportovním zadním nárazníku a nápisy na zadních dveřích, stejně jako kryty vnějších zpětných zrcátek, lišty kolem bočních oken, boční prahy a zadní spoiler. Přední blatníky zdobí plakety Monte Carlo.

Interiér je převážně černý. Výškově nastavitelná sportovní sedadla mají integrované opěrky hlavy a tříramenný multifunkční sportovní volant nese plaketu Monte Carlo. Kožené čalounění volantu, páku ruční brzdy a řadicí páku zdobí černé prošívání. Potahy sedadel, horizontální dekorační lišta na přístrojové desce, středová konzole a nápaditě řešená madla dveří nesou záměrně výrazné červené akcenty. Loketní opěrky předních dveří a spodní část přístrojové desky mají specifický vzhled v dekoru Carbon.

Od roku 2011 nesou dynamické lifestylové kompaktní modely společnosti ŠKODA Auto označení Monte Carlo. Černými detaily karoserie, sportovním interiérem, a ještě bohatší sériovou výbavou připomínají úspěchy značky Škoda na legendární Rallye Monte Carlo. Tuto výbavovou variantu představila značka Škoda poprvé před jedenácti lety s druhou generací modelu Fabia a kromě jejího nástupce byla později k dispozici rovněž pro modely Citigo, Yeti a Rapid Spaceback. Společnost ŠKODA Auto v současnosti nabízí modely Scala Monte Carlo, Kamiq Monte Carlo a brzy rozšíří tuto nabídku o novou čtvrtou generaci modelu Fabia.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.