Pneumatiky Falken: Japonská kvalita pro svižnou jízdu

Foto: falkentyre.com

Pneumatiky japonské společnosti Falken se vyrábí od roku 1983. Pneu Falken vynikají především v oblasti pneumatik pro výkonné vozy. Důkazem je i mnoho úspěchů vozů obutých do pneu Falken na závodních tratích.


Charakteristika značky Falken

Počátky japonské značky Falken sahají do roku 1983, kdy byla značkou představena první pneumatika. Značka Falken se od svého prvopočátku zaměřuje především na příznivce svižné jízdy, to však neznamená, že by vývojáři zapomínali na běžné řidiče, kterým jde především o bezpečnou jízdu a dlouhý kilometrový nájezd

Foto: falkentyre.com

Na evropský trh Falken vstoupil v roce 1988 otevřením pobočky v německém Offenbachu. Dalším zlomem je rok 1991, kdy Falken proniká na americký trh. Od roku 2001 se Falken stává hrdým sponzorem okruhu Nürburgring. Dalším milníkem je pak rok 2011, kdy Falken podepisuje spolupráci s prémiovou automobilkou Porsche

V roce 2012 Falken představil první celoroční pneumatiky Falken Euroall AS 200. V roce 2018 pneumatiky Falken Sincera SN832 vyhrávají test letních pneumatik společnosti ADAC.

Falken Sincera SN110: Dostupné a úsporné letní pneumatiky

Letní pneumatiky Falken Sincera SN110 ocení všichni majitelé aut nižší a střední třídy, kteří hledají bezpečné obutí pro každodenní jízdu do práce i delší trasy. Výborný poměr ceny a kvality potěší hlavně ekonomicky smýšlející řidiče. 

Foto: falkentyre.com

Falken u těchto pneumatik přichází s novou technologií zlepšující vazby ve směsi mezi nanočásticemi polymerů a oxidu uhličitého. Výsledkem je výrazné snížení valivého odporu

Stabilitu a ochranu proti aquaplaningu zajistí první vnitřní žebro s podélnými drážkami pro rychlý odvod vody do středových kanálků. Druhé žebro pak obsahuje desítky kanálků, které vylepšují trakci a handling suchu a mokru. Díky tomu nad vozidlem získáte maximální kontrolu. 

Díky rozměrům pro disky od 14 do 16 palců je obujete na menší vozy nižší a střední třídy. Velmi oblíbenými jsou však především rozměry 175/65 R14, 185/60 R15 a 195/55 R16.

Falken Azenis FK510: Letní pneu pro výkonné vozy

Letní pneumatiky Falken Azenis FK510 pro výkonné vozy vám přinesou perfektní stabilitu, výborný odvod vody a skvělý handling za každého počasí. V kombinaci s příjemnou cenovkou jde o výbornou volbu pro výkonné vozy s disky od 17 do 20 palců

Foto: falkentyre.com

Čtyři podélné drážky rychle odvádí vodu z dezénu, čímž chrání před vznikem aquaplaningu. Stabilitě výrazně napomáhá technologie ACP, která rovnoměrně rozprostírá tlak v pneumatice, aby byla kontaktní plocha co největší. 

Výborné jízdní vlastnosti dezénu potvrzuje i mnoho nezávislých testů pneumatik, ve kterých se Azenis FK510 vyrovná i prémiovým výrobcům. Pokud hledáte kvalitní a dostupné letní pneumatiky v rozměru 225/45 R18, 245/45 R18 či 255/35 R19, musíte brát tento model v potaz.

Falken EuroWinter HS01: Zimní pneu do evropských podmínek

Zimní pneumatiky Falken EuroWinter HS01 jsou výbornou volbou pro vozy napříč různými kategoriemi. V poslední době se na našich silnicích v zimě potkáváme spíše s rozbředlým sněhem než s hlubokým sněhem. A právě do těchto podmínek jsou pneumatiky EuroWinter HS01 ideální! 

Směrový dezén ale přináší bezproblémovou jizdu nejen na rozbředlém sněhu, ale také v dešti a na zledovatělé vozovce. Drážky s rozdílnými tvary a systém lamel skládajících se z malých zářezů po celém povrchu dezénu usnadňují akceleraci, projíždění zatáčkami a rovněž zkracují brzdnou dráhu

Pneu se vyrábí v rozměrech pro disky od 13 do 21 palců. Díky tomu je koupíte i v menší variantě 165/70 R13 středním rozměru 225/45 R17 i v prémiové velikosti 255/35 R21. Obujete je tak na starší Opel Corsa, Škodu Octavia i Porsche Panamera.

Falken EuroALL Season AS210: Celoročky pro každého

Celoroční pneumatiky Falken EuroALL Season AS210 jsou vhodné pro automobily napříč výkonnostními kategoriemi. Celoroční dezén dokonale odvádí vodu i sníh. Široké a hluboké podélné drážky si poradí i s velkým množstvím vody a příčné kanálky umožňují rychlé vysoušení.

Foto: falkentyre.com

Konstrukce dezénu přináší také snížený valivý odpor. Výsledkem je nižší spotřeba a tlumení nerovností.  Cestování je tak rázem tiché a pohodlné. Odolnost pneumatiky Falken Euroall Season AS210 je zvýšena speciálním mechanismem a dokonalá symbióza mezi přilnavostí a dlouhou životností je výsledek několikaměsíčního vývoje a následného testování v různých podmínkách. 

Složení gumy je navrženo tak, aby pneumatiky dobře fungovaly v nízkých i vysokých teplotách. Ideální množství křemíku doplněného styrenem přináší spolehlivou přilnavost na mokrém povrchu. 

Pneumatiky se prodávají v rozměrech pro disky od 13 do 19 palců. Díky tomu je seženete v menší variantě 175/65 R14 středním rozměru 215/45 R17 i v prémiové velikosti 245/45 R19. Obujete je tak nejen na starší Fiat Punto, novou Škodu Fabia, ale i prémiový vůz jako je Audi A7.

Kde koupit pneumatiky Falken?

Všechny zmíněné modely pneu Falken, ale i další pneumatiky koupíte u většiny renomovaných pneuservisů, některých autoservisů, ale i dalších prodejců pneumatik. Nebo zabrouzdejte na spolehlivý e-shop s pneumatikami Pneuboss.cz, kde mimo pneumatik Falken koupíte i pneumatiky dalších značek.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.