Pražský taxikář čekal dle svých slov na „kořist“. Ta ho ale nečekaně překvapila

Foto: Pixabay

Že nemají pražští taxikáři zrovna nejlepší pověst, není nic nového. Přesvědčili se o tom i strážníci, kteří v centru Prahy „načapali“ taxikáře s odebraným řidičským průkazem. Tvrdil, že čeká na kořist


Půl třetí ráno, ulice skoro prázdná, proč se tedy zdržovat nějakými dopravními předpisy? Blinkr sem, blinkr tam… Centrem Prahy projížděl řidič, aniž by při odbočování dával znamení o změně směru jízdy. Projíždějícím strážníkům ze skupiny Taxi bylo auto, registrační značka i samotný řidič povědomí. Ano, v minulosti řidiče již několikrát řešili za přestupky v oblasti taxislužby. Přesto chtěli vyřešit přestupek domluvou.

Věc se ale začala komplikovat, když byl řidič vyzván k předložení řidičského průkazu. Vysvětlení, že veškeré doklady zapomněl doma, by se ještě dalo uvěřit. Jenže následnou lustrací se zjistilo, že mu byl řidičský průkaz, a samozřejmě i průkaz řidiče taxislužby, odebrán za jízdu pod vlivem alkoholu, a že zákaz řízení stále trvá. Ve vozidle měl však řidič mimo jiné odloženou svítilnu s označení TAXI. Strážníkům se přiznal, že ji dává na střechu, když vidí potenciální „kořist“, které nabídne své služby.

Přivolaní policisté 38letému řidiči zakázali pokračovat v jízdě a celý případ míří do správního řízení, kde mu hrozí další postih, tentokrát rozhodně přísnější. Bohužel, řidičů, kteří řídí i přes to, že mají odebraný řidičský průkaz, jezdí po českých silnicích nemalé množství. Pokud však neudělají nějaký dopravní přestupek, nebo nejsou účastníky dopravní nehody, je jenom velmi malá šance, že se na to přijde. Jediným způsobem, jak to zjistit, je tak vlastně pouze náhodná silniční kontrola.

Výjimkou ale nejsou ani řidiči, kteří řídí pod vlivem drog. Například ve Washingtonově ulici v Praze stálo na chodníku a v protisměru osobní vozidlo bez přední poznávací značky. Muž sedící na místě řidiče hlídce tvrdil, že vozidlo přivezl jeho kamarád, který utekl neznámo kam. Záznamy městských kamer ale poskytly pravdivou verzi příběhu nejen o jeho způsobu jízdy, kterou ohrožoval ostatní účastníky provozu, ale také o podivném chování a převleku 30letého muže, který nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. Následný pozitivní test na omamné a psychotropní látky už strážníky nepřekvapil.

Vozidlo kličkující po vozovce bez rozsvíceného levého předního světla řešili zase strážníci z Prahy 10 v ulici 28. pluku. Osmačtyřicetiletý řidič hlídce přiznal několik piv před jízdou. Dechová zkouška ukázala hodnotu přes 2,3 promile. Oba muži byli pro podezření z trestného činu předáni k dalšímu šetření státní policii.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.