Šílenec v dodávce na D10 přejel travnatý pás a otočil se do protisměru. Reakce byla okamžitá

Foto: Petra S.

Jsou pokuty v ČR odstrašující? Asi moc ne. Například taková zácpa na dálnici je jistě frustrující. Co ale dokážou kvůli úspoře času někteří řidiči udělat, nad tím zůstává rozum stát. Pokuty ale mnohdy nestačí.


Situace na českých silnicích není zrovna růžová. Agresivity neubývá a řidiči čím dál tím častěji hřeší na absenci policejních hlídek, které by dohlížely na to, jak se na silnicích řidiči chovají. Riziko, že bude nějaký řidič při páchání přestupku přistižen, je bohužel téměř nulové. A podle toho to na silnicích také vypadá. Navíc, není přestupek, jako přestupek. Je rozdíl, jestli někdo špatně parkuje, nebo jestli se například otáčí do protisměru na dálnici. 

Čekal v zácpě asi tak pět minut. Pak se najednou otočil, přejel trávu do protisměru a odjel. Za pár vteřin už za ním ale jela blikající policejní oktávka
Petra S.; Brandýs nad Labem 

Jde o jeden z nejhorších dopravních přestupků vůbec. Také proto se za něj například v Německu udělují velmi vysoké pokuty. Kdo tam přejede na dálnici, nebo dálničním přivaděči, do protisměru, dostane nejen pokutu 200 euro, ale také 4 body do karty řidiče a zákaz řízení na jeden měsíc. 

Takové postihy ale v Česku nehrozí a podle toho to na silnicích také vypadá. Například před pár dny na dálnici D10 z Mladé Boleslavi do Prahy, kde silničáři opravovali levý jízdní pruh. Před Brandýsem byla kolona dlouhá asi 5 kilometrů a  sunula se jenom velice pomalu. Pomalu se ucpávaly také dálniční nájezdy. Na jednom z nich čekala i naše čtenářka Petra S. z Brandýsa nad Labem. Před ní stála dodávka, jejíž řidič se však po necelých pěti minutách čekání rozhodl, že čekat dále nebude. Přejel proto trávník, najel do protisměru a odjel. 

V druhém směru naštěstí v tu chvíli nikdo nejel, takže k žádnému ohrožení protijedoucích aut nedošlo. To ale neznamená, že lze takový přestupek beztrestně páchat. Navíc, podle řidičky Petry, následovalo během pár sekund řidiče dodávky ještě několik dalších hříšníků. Jenže tentokrát měli hříšníci asi smůlu. V koloně totiž stála i neoznačená policejní Octavia, která za hříšníky během několika sekund se zapnutými majáky vyrazila. Za nás věříme, že pouta provinilce opravdu "štípla".

Jak se na přejíždění do protisměru na dálnici díváte vy? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.