Tak snad vidíš, že couvám, ne? Couval z řady aut, naboural projíždějící vůz a obvinil jeho řidiče

Foto: Pixabay

Nesmyslně couval z řady aut a tvrdil, že má přednost. Pokusy některých řidičů vyvinit se ze zavinění dopravní nehody jsou skutečně úsměvné. Ovšem někdy může být nevinný řidič v pěkných problémech


Nedávný článek o řidičce, která svoji nešikovností způsobila drobnou nehodu, ale snažila se svalit vinu na poškozeného řidiče, vyvolal ohromnou vlnu reakcí. Desítky čtenářů popisovali svoje osobní zkušenosti, kdy se viník nehody snažil svalit vinu právě na ně. Mnoho příběhů našich čtenářů je skutečně velmi kuriózních a některé z nich proto, redakčně upravené, přinášíme: 

Zrovna dneska se mi to stalo. Borec se za mne na parkovišti postavil tak, že dal nárazník na nárazník. Pak zavolal PČR, že jsem do něj nacouval při parkování. Mám totiž zadní nárazník odřený, takže to vypadalo věrohodně. Jenže tu odřeninu jsem získal před časem na parkovišti u nás před domem. Žalobníka asi nenapadlo, že i malá nehoda může být nahlášena policii. A ta ji dokonale zadokumentovala. Stačilo se podívat do dokumentace o dopravní nehodě, která se stala už před měsícem. Dobrý pokus, ale nevyšel. Policie jej pravdě podobně obviní pro pokus o pojistný podvod.
Roman Bláha

Jednou jsem na velkém parkovišti před OC hledal místo. Z jednoho začal vycouvávat Peugeot. Tak jsem zastavil. Peugeot vycouval směrem ke mně. A zastavil od mého auta tak na 2m. Jenže vyřadil a zůstal stát. Tak jsem stál a čekal, co se bude dít... Asi po 5-10 vteřinách, najednou zařadil znovu zpátečku. A nacouval do mě. Jelikož jsem to nečekal (mohl jet normálně rovně, nebyl žádný důvod znovu couvat), nestihl jsem zareagovat. Když jsme ale oba vyskočili z aut, šokovala mě jeho první věta "Ty vole, tak snad vidíš, že couvám ne?!". To mi trvalo tak tři vteřiny, než jsem zpracoval, co to z něho vypadlo...
David Neruda

V roce 2009.se mi stala zajímavá příhoda. Se svým vozem Škoda Felicia jsem stál večer za tmy na parkovišti vedle domu, seděl uvnitř a čekal na kolegu. Z garáže v suterénu domu vyjížděl tmavý Peugeot. Navigovali ho dva starší pánové, třetí senior řídil. I přesto, že jsem na něj troubil mi nacouval do nárazníku. Opřel se mi o hranu nárazníku a promáčknul ten svůj. Na mém autě nebylo žádné poškození a na jeho autě pomáčklina velikosti dlaně. Stačilo polít horkou vodou plast vytlačit z druhé strany. Všichni tři mě začali obviňovat ze zavinění nehody. Trvali na tom, že jsem se špatně postavil a proto do mně nabourali. Navrhl jsem tedy přivolání policie. To když slyšeli, tak zamkli auto a kvapně odešli. Vypadali, že nebyli úplně střízliví. Za týden mi přišel dopis z pojišťovny, kde mi oznamovali, že jsem pána naboural a ujel od nehody a způsobil škodu 5 tisíc korun. Popsal jsem tedy věc ze svého pohledu a upřesnil popis škody. Za týden přišel druhý dopis, že pán trvá na mé vině. Tak jsem navrhl, ať pán věc oznámí PČR a já budu při vyšetřování nehody ochotně spolupracovat. Tím to skončilo. Dnes bych se s nikým nehádal a volal policii.
Radek Frej 

Jedu po sídlišti, přede mnou holčina v BMW. Zastavila pár metrů za křižovatkou, cca 2 vteřiny nic, pak zpátečková světla a prásk. Vylezla a hned: "Kolik jste jel, že jste to nedobrzdil?" Naštěstí zpoza křoví vylezly dvě důchodkyně a slečna od nich dostala pěkněj kartáč. Následovaly slzy, že je to manžela a že jí přerazí. Tak já měl štěstí. 
Jiří Zedník

Máte nějakou podobnou zkušenost? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.