Tak tohle vypadá na brutální jízdu. Hypercar od Peugeotu pomáhá vytvářet umělá inteligence

Foto: Peugeot

Tým Peugeot Sport, který se připravuje na vstup do vrcholných vytrvalostních závodů v létě letošního roku, využije aplikací umělé inteligence, aby zlepšil výkon revolučního hybridního vozu Hypercar


Peugeot Sport uzavřel víceletou smlouvu o partnerství se společností Capgemini, jedním ze světových lídrů v oblasti digitální transformace. Capgemini poskytne týmu, který má na starost program vozu Peugeot 9X8 zapojeného do FIA World Endurance Championship, vysoce výkonné digitální nástroje. Tým Peugeot Sport, který se připravuje na vstup do vrcholných vytrvalostních závodů v létě letošního roku, využije odborných znalostí společnosti Capgemini v oblasti dat a aplikací umělé inteligence, aby zlepšil výkon revolučního hybridního vozu Hypercar, a to jak na simulátoru, tak na závodní trati. Toto partnerství ztělesňuje závazek obou společností zapojit se do energetické transformace. 

Společné využívání digitálních nástrojů Peugeot Sport a Capgemini umožní inženýrům, pilotům a mechanikům týmu urychlit a prohloubit porozumění vozu a jeho potenciálu v celé jeho šíři. Nové předpisy mistrovství světa ve vytrvalostních závodech FIA týkající se kategorie Hypercar zmrazují na dobu 4 let hardware vozu, takže klíčovým prvkem výkonu se stává vývoj software. 

Vzhledem k tomu, že Peugeot Sport v současné době vstupuje do zásadní fáze vývoje svého programu, je tato technologická podpora zásadní a je známkou toho, jak se automobilové závody vyvíjejí. Specifické metody výpočtu, algoritmy a umělá inteligence, které přináší společnost Capgemini, doplní software vyvinutý v rámci sportovní divize a automobilového prostředí. Tato spolupráce umožní například přesnější řízení spotřeby energie, a to jak při akceleraci, tak při rekuperaci (ta je omezená předpisy na 200 kW), což je jeden z klíčových bodů výkonnosti a spolehlivosti vozu 9X8 v šampionátu. Vylepšení, která Peugeot Sport a Capgemini zavedou pro zvýšení výkonnosti vozu Hypercar přihlášeného do šampionátu, budou ku prospěchu i sériovým vozům Peugeot. 

Umělá inteligence přináší převratnou vizi, která dokonale souzní s tou, jíž se řídil vývoj vozu PEUGEOT 9X8. Díky analýze chování vozu v reálném čase se závodnímu týmu otevírá zcela nový svět možností: doplnění existujících a rychle se měnících technologií v motoristickém sportu, snaha o dosažení vyšších výkonů, předvídání mnohem širšího spektra scénářů. 

Ředitel Peugeot Sport, Jean-Marc Finot prohlásil: „Máme velkou radost, že jsme při vývoji a provozu našeho vozu Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar navázali spolupráci se společností Capgemini, která je lídrem v oblasti digitálních technologií a specialistou na data a umělou inteligenci. Každý metr, který Peugeot 9X8 ujede na závodní trati nebo v simulátoru, bude zaznamenán, analyzován a interpretován prostřednictvím vysoce výkonných nástrojů společnosti Capgemini, které doplní a pomohou optimalizovat data získaná týmem. Spojení značky Peugeot a společnosti Capgemini je příkladem špičkové francouzské technologie, která září na světové scéně. Tento vývoj ukazuje, jak se skupina vyvíjí v technologickou společnost.“ 

„Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s týmem Peugeot Sport, který usiluje o to, aby se Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar stal ikonickým vozem své generace. Těšíme se, že budeme moci dát týmům Peugeot Sport k dispozici naše špičkové znalosti v oblasti analýzy dat a umělé inteligence. Naším společným cílem je neustále zlepšovat výkonnost vozu Hypercar, aby byl je vstup do světa automobilových závodů velkolepý," uvedl Jérôme Siméon, výkonný ředitel strategické obchodní jednotky Capgemini pro jižní Evropu a člen představenstva skupiny. „Toto partnerství má silný technologický rozměr a posiluje historickou spolupráci mezi Capgemini a skupinou Stellantis. Je konkrétním vyjádřením našich společných hodnot a ambicí v oblasti utváření budoucnosti mobility prostřednictvím udržitelných a inovativních řešení.“ 

Vůz 9X8, který je dílem týmu Peugeot Sport ve spolupráci s designerským studiem Peugeot, má novou radikální aerodynamickou koncepci. Jezdí na 100% recyklovatelné palivo a využívá baterie nové generace, což je v souladu se závazkem značky k inovativní a udržitelnější mobilitě. Extrémní podmínky, s nimiž se setkáváme v motoristickém sportu obecně a ve vytrvalostních závodech zvláště, slouží značce jako cenná laboratoř pro zkoumání strategických výzev výrobce. Od začátku prosincového programu testování vozu 9X8 na závodních tratích se značka snaží urychlit jeho technologický vývoj, včetně elektrifikované pohonné jednotky a systému pohonu všech kol, s jediným cílem: umožnit, aby řidiči mohli tento výzkum a pokrok využívat. Peugeot 9X8 přináší na závodní dráhu hodnoty značky – dokonalost, emoce a perfektní vzhled.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.