V garáži má Pagani Huayra za 60 milionů korun, ale jezdí otlučenou Hondou

Foto: favcars

Libůstky miliardářů jsou různé. Někdo vlastní soukromý ostrov nebo privátní letadlo, jiný má sbírku aut za stamilióny. Jaké je ale překvapení, když je takový miliardář spatřen například za volantem otlučené staré Hondy


Nejbohatší světoví ředitelé mají obrovské množství peněz a často vlastní společnosti v hodnotě miliard dolarů. Mohou si koupit jakékoliv auto a to dokonce v pěti různých barvách a jejich peněženka to nijak zvlášť nepocítí. Jenže ne všichni takto drahá vozidla také řídí. Často si totiž sednou za volant obyčejného malého vozu a vyjedou na nákup nebo z domova do kanceláře. Příkladem mohou být třeba tito dolaroví miliardáři: 

Jeff Bezos - 1997 Honda Accord 

V srpnu 2020 vydělával Bezos každou minutu zhruba 150 000 USD. Nyní je ještě bohatší a jeho současné čisté jmění se odhaduje na 177 miliardy dolarů. I proto by asi každý čekal, že bude řídit jedno z nejdražších aut na světě, ale není to tak. Jeff Bezos si v roce 1997 vybral Hondu Accord a stále využívá její další generace ke každodenním cestám. Za své dojíždění tedy Bezos asi moc neutrácí. Na druhou stranu však vlastní soukromé letadlo Gulfstream G650ER s cenou převyšující 65 milionů dolarů, dále sportovní vůz Ferrari Pininfarina Sergio (cca 3 miliony dolarů), Bugatti Veyron Mansory (cca 3,4 miliony dolarů) a nakonec Koenigsegg CCXR Trevita s odhadovanou cenou 4,8 milionu dolarů. Tyto vozy však nevyužívá tolik, jako zmíněnou Hondu Accord. 

Elon Musk – Tesla 

Jeden z nejvlivnějších automobilových guru - Elon Musk, stojí v čele společnosti Tesla a je již dlouho známý svými inovacemi nejen v automobilovém průmyslu. Je to totiž také zakladatel společnosti SpaceX a dále zakladatel společností Neuralink a The Boring Company. Je o něm známo, že má ve své garáži jedny z nejzajímavějších automobilů, když většina lidí zmiňuje jeho podmořské auto Lotus Esprit, které si koupil za 920 000 dolarů. Současné čisté jmění Muska se odhaduje na cca 150 miliard dolarů a je často viděn za volantem běžného modelu Tesla Model S. To  tedy v tom případě, že je ve voze sám. Za volant vozu Tesla Model X se potom posadí, pokud má s sebou svoji rodinu. První automobil, který používal předtím, než založil Teslu, byl model BMW z roku 1978. 

Mark Zuckerberg - Honda Fit 

Mark Zuckerberg, spoluzakladatel, předseda představenstva a generální ředitel největší platformy pro sociální sítě – Facebook, má odhadovanou čistou hodnotu svého jmění 96,4 miliard dolarů. Zuckerberg, kterému je dnes 36 let, se stal miliardářem, když mu bylo 23 let a přestože je jedním z nejbohatších lidí, málokdo by uvěřil, že stále jezdí starou generací Hondy Fit. Vůz je vybaven motorem o objemu 1,5 litru, který dodává výkon přibližně 117 koní. Vůz má pouze pohon předních kol. Další vozy, se kterými byl viděn, jsou například Volkswagen Golf GTI a černá Acura TSX. Nedávno však vyšlo také najevo, že Zuckerberg také vlastní supersport Pagani Huayra Supercar za přibližně 60 miliónů korun, ale při každodenním dojíždění používá nejraději právě zmíněnou Hondu Fit (Jazz).

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.