Víkend hrůzy? U Mirošovic se úplně uzavírá dálnice D1

Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Lepší termín asi najít nešel. V sobotu 3.července se ve 20 hodin kvůli demolici nadjezdu zcela uzavírá dálnice D1 u Mirošovic. Otevře se v pondělí 5.července, opět ve 20 hodin. I přes noční čas uzavírky se dají očekávat komplikace


Auta do 12 tun nemají objízdnou trasu příliš dlouhou a na dálnici se vrátí na exitu 34 – Ostředek. Vozidla nad 12 tun se však na dálnici dostanou až na exitu 90, tedy u Humpolce. Vzhledem k víkendovému času, začínajícím prázdninám a dvěma dnům volna v počátku příštího týdne, se dají očekávat velké dopravní komplikace. Objízdné trasy naleznete v obrázku ve fotogalerii. Zdrojem mapy je ŘSD.

Dálnice se sice v sobotu uzavírá až ve 20 hodin, kdy snad největší nápor odjíždějících dovolenkářů opadne, přesto doporučujeme zvážit případné alternativní trasy nebo čas odjezdu. Dálnice bude uzavřena do pondělí 20,00hod, což s ohledem na státní svátek snad nebude při návrtu do metropole takový problém.

V této souvislosti je potřeba také připomenout zvýšené policejní kontroly, které se zaměří nejen na rychlost, ale i na správný způsob jízdy na dálnici. Především na bezdůvodnou jízdu v levém pruhu, který bývá často ucpaný, přičemž v tom pravém se v dálce krčí osamocený kamion. Bohužel, na českých dálnicích běžná. Pomiňme fakt, že i zákon říká, že na vícepruhových komunikacích se musí mimo obec jezdit v pravém pruhu a další slouží k jízdě rychlejším vozidlům.

Zdá se ale, že u nás to neplatí. Nejvytíženější je levý jízdní pruh. Ten pravý zůstává poloprázdný a všichni se sunou v jediném. S výjimkou náklaďáků, jejichž řidiči se vesměs vpravo drží, ale občas i oni zaberou celou dálnici a jedou vedle sebe rychlostmi rozdílnými v řádu jednotek kilometrů za hodinu. Největší tlačenice nastává na dálnicích při víkendových cestách tam a zase zpět. Nejméně sedmdesát procent všech jede vlevo. Pravý pruh je téměř prázdný.

Zdá se, že se k nám rozšířila nákaza z Německa. Kdysi se říkalo, že němečtí řidiči jsou nejlepší v Evropě, jezdí rychle, s přehledem a bezpečně. Jenže to platilo v dobách, kdy ještě nebyla kapacita jejich dálnic tak přetížená. Pak se tam opravdu dalo na předpokládaný časový rozvrh i dlouhých cest spolehnout.  Dávno to neplatí, zácpy jsou kolem téměř všech velkých měst, na spojnicích mimo ně jedou zase všichni vlevo. A ještě k tomu tam platí zákon, že řidič nesmí toho pomalého před sebou upozornit bliknutím na to, že by rád dopředu.

Jezdíte na dálnici v levém pruhu, i když nepředjíždíte? Napište nám do diskuze

Víkend hrůzy? U Mirošovic se úplně uzavírá dálnice D1

ŘSD

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.