Audi jde proti proudu. Nejúčinnější palivo je podle šéfů nafta

Foto: Ilustrační foto: Shutterstock

Generální ředitel společnosti Audi a šéf výzkumu a vývoje Markus Duesmann v rozhovoru s Automotive News Europe prozradili, že spalovací motor má i přes elektrifikační tlak společnosti stále budoucnost.


Tvrdí, že „bude chvíli trvat“, než takzvaně “dojde” na tradiční pohonné jednotky, což zahrnuje i hodně kritizovanou naftu. Ve skutečnosti jsou naftové motory „zdaleka nejúčinnější“ ze současné produkce spalovacích motorů. Duesmann, který je mimo jiné také vedoucím výzkumu a vývoje pro celou skupinu VW Group a předsedou dozorčí rady ve společnosti Lamborghini, dále zmínil zákazníky Audi, kteří „stále milují diesely“. Zatímco se společnost zavazuje udržovat TDI naživu, vysoce postavený výkonný pracovník připustil, že je nutné „vyladit diesely, aby vyhovovaly přísnějším předpisům“, což začíná být v dnešní době velmi nákladné. V důsledku toho se Audi domnívá, že dieselový motor ztratil část své přitažlivosti v některých segmentech trhu.

Audi je jedním z mála prémiových výrobců automobilů, kteří investují do alternativně poháněných automobilů, které stále mají spalovací motory, s modely A3, A4 a A5 G-Tron kompatibilní se stlačeným zemním plynem (CNG). Současně také zvyšuje úsilí týkající se technologie vodíkových palivových článků po odhalení několika konceptů - například H-Tron v minulých letech.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.