Čína dobývá český trh se zánovními ojetinami. Vozy MG za první tři měsíce překonaly v prodejích celý loňský rok

Elektromobil MG4
Foto: Jan Smékal

Není to tak dávno, co na český trh vstoupila se svými modely automobilka MG. Původně britskou značku dnes vlastní čínská skupina SAIC Motor a je v Evropě, včetně České republiky, velice úspěšná.


Podle statistik Aures Holdings rostou nejen prodeje modelů značky MG, ale také počet lidí, kteří si auta pořizují do dlouhodobého pronájmu. Díky modernímu designu, komfortním jízdním vlastnostem a dostupné ceně postupně získává stále více zákazníků. Jen v Mototechně, která se zabývá prodejem zánovních automobilů ve skupině AURES Holdings, se modelů této značky prodalo letos již dvojnásobek toho, co vloni za celý rok. Na celém českém trhu pak nabídka za první dva měsíce roku vzrostla trojnásobně. Velký zájem o tyto vozy je i do dlouhodobého pronájmu. Jen v Mototechna Drive se modely MG pronajmou vždy do tří dnů od uveřejnění v nabídce.

Modely HS a ZS jsou nejoblíbenější

Vzhledem k tomu, jak se poslední roky zvyšují naše životní náklady od běžného spotřebního zboží, přes energie a paliva až po pořízení si bydlení, je logické, že lidé hledají levnější alternativy i v případě mobility. Takovou alternativou jsou i vozy značky MG, které ale nejsou jen cenově dostupnější. Vynikají i moderním designem a řadou komfortních prvků a asistentů,“ uvedl Jan Hrubý, generální ředitel Mototechna Drive, která se v rámci skupiny AURES Holdings již 9 let zabývá střednědobým a dlouhodobým pronájmem automobilů. „V současnosti jezdí v naší společnosti v rámci naší zaměstnanecké flotily i střednědobého pronájmu na sto vozů značky MG. Nejčastěji jde o modely HS nebo ZS. S ohledem na stále rostoucí zájem plánujeme rozšířit nabídku o dalších 250 modelů,“ doplnil Jan Hrubý.

MG jako konkurence pro Duster a Karoq

Roste i nabídka MG na celém českém trhu. Nejčastěji v inzertní nabídce najdete nejlevnější ojetý model MG ZS, který se dá pořídit od 350.000,- Kč s rokem výroby 2022, nebo MG HS s cenou od 500.000,- Kč a rokem výroby 2023. „V rámci značky Mototechna, která prodává zánovní automobily, nabízíme kontinuálně na deset aut od MG, jejichž cena začíná pod čtyři sta tisíc korun. Letos jsme prodali již dvojnásobek toho, co vloni za celý rok. Zánovní MG ZS je přímou konkurencí Dacia Duster či Mitsubishi ASX, MG HS pak supluje městská SUV jako Škoda Karoq, Kia Sportage či Hyundai Tucson. Díky výrazně dostupnější ceně a sedmileté záruce jsou tak téměř bezkonkurenční,“ doplnil Jan Hrubý.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.