Modernizovaná Škoda Octavia má český ceník, verze RS však cenu zatím nemá

Foto: ŠKODA Auto

Krátce po uvedení limitované edice First Edition vstupují na český trh další varianty modernizovaného modelu Škoda Octavia. Doporučené prodejní ceny začínají na částce 629 900 Kč včetně DPH, verze RS zatím cenu nemá.


Dlouhodobě nejprodávanější model českého trhu prošel modernizací, která přinesla nejen inovovaný vzhled s novým předním i zadním nárazníkem a přepracovanou maskou chladiče. Novinkou jsou také přední světlomety Matrix-LED druhé generace ve spojení se zadními svítilnami Top LED s animovanými ukazateli směru a několik nových designů kol z lehké slitiny. Kromě toho se zvýšil podíl udržitelných materiálů v interiéru. Zejména na sedadlech, přístrojové desce a výplních dveří. Úroveň aktivní i pasivní bezpečnost dále pozvedly nové asistenční systémy. Rozpoznání únavy a pozornosti řidiče nyní využívá širokou škálu informací a parametrů k vyhodnocení řidičova chování a dalšího vylepšení se dočkalo rozpoznávání dopravních značek. Dvouzónová automatická klimatizace Climatronic patří nyní do standardní výbavy všech modelů.

Od výbavového stupně Selection je v interiéru k dispozici 15wattové bezdrátové rychlonabíjení chytrých telefonů s chlazením. Konektory USB-C mají nyní výkon 45 wattů a nabízejí tak třikrát vyšší nabíjecí výkon než dříve. Poprvé se v modelové řadě Octavia objevuje nová funkce u bezklíčového systému Kessy, která automaticky odemkne vozidlo, jakmile se řidič s klíčem přiblíží do vzdálenosti 1,5 metru od vozu, a stejně funguje i samočinné zamykání, stačí od automobilu odstoupit. Modernizovaná Octavia přináší také prvky Simply Clever. Na přání může být kombi vybaveno automatickým odjištěním roletového krytu, které usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru. Svou premiéru má také speciální odkládací schránka na středovém tunelu, kam si mohou cestující na zadních sedadlech odložit tašku, kelímek nebo láhev. Multifunkční kapsa v zavazadlovém prostoru nyní obsahuje dva variabilní háčky. Škrabka na led v krytu uzávěru palivové nádrže nebo deštník v odkládací přihrádce předních dveřích jsou vyrobeny z recyklovaných plastů. 

Mild-hybridní technologie pro 1,5 TSI s převodovkou DSG

Paleta pohonných jednotek začíná novým benzinovým motorem 1,5 TSI s výkonem 85 kW (115 k), který nahrazuje zážehový tříválec 1,0 TSI s výkonem 81 kW (110 k). Nový čtyřválec stejně jako jeho výkonnější verze 1,5 TSI/110 kW (150 k) je ve spojení se sedmistupňovou samočinnou převodovkou DSG vybaven mild-hybridní technologií. Vznětový motor 2,0 TDI disponuje nejvyšším výkonem 110 kW (150 k). Roli základního výbavového stupně bude zatím plnit specifikace Selection, která nahrazuje dosavadní Ambition a přidává rozpoznávání dopravních značek, rozpoznání pozornosti řidiče a větší displej infotainmentu s úhlopříčkou 10″. Vyšší stupeň Top Selection se stává náhradou za Style a vrcholnou specifikací zůstává First Edition Ultimate ze zaváděcí série. 

Bez navýšení: doporučené prodejní ceny zůstávají stejné jako u dosavadního provedení

Přestože modernizace přinesla designová a technická vylepšení i obohacení výbavy, doporučené prodejní ceny se nezměnily. Například Škoda Octavia Selection 1,5 TSI 110 kW se šestistupňovou manuální převodovkou vychází na stejných 679 900 Kč včetně DPH jako dosavadní Škoda Octavia Ambition 1,5 TSI 110 kW. To samé platí i pro ostatní varianty. Provedení Selection 2,0 TDI 110 kW se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG vyjde na 779 900 Kč včetně DPH. Příplatek za kombi činí vždy 40 000 Kč. Na aktuálně dostupné varianty již všichni autorizovaní prodejci vozů Škoda v České republice přijímají objednávky. První vozy budou zákazníkům předány na přelomu druhého a třetího čtvrtletí. 

Druhé pololetí otevře další možnosti

Během krátké doby bude doplněn vznětový motor 2.0 TDI s výkonem 85 kW (115 k). V druhé polovině letošního roku pak dojde k rozšíření nabídky o další varianty. Základní specifikace se bude nově jmenovat Essence a nahradí dosavadní Active. Na místo Style Exclusive přijde výbavový stupeň Exclusive Selection a samozřejmě se dostane i na sportovně laděná provedení Sportline a RS. Škoda Octavia RS dostane agregát 2,0 TSI s výkonem 195 kW (265 k) výhradně se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG a pohonem předních kol. V průběhu roku 2025 pak na český trh vstoupí Octavia s pohonem všech kol, kterou bude pohánět motor 2,0 TSI s výkonem 150 kW (204 k).

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.