O úvěry na ojeté vozy je velký zájem. Klienti si nechávají hotovost pro jiné účely

Financování ojetin
Foto: Jan Smékal

Málokdo si v dnešní ekonomicky nestabilní době chce pořizovat automobil v hotovosti, proto zákazníci stále častěji využívají nějaké formy financování.


Jen ve skupině AURES Holdings si financování volí více než třetina zákazníků. Společnost spolupracuje s šesti největšími finančními společnostmi v České republice. Financování přímo s koupí vozu využívá i každý druhý živnostník. Průměrná cena financovaného vozu je 335 500 korun, nejčastěji Češi financují benzínové Škodovky.

V Česku více než třetina, na Slovensku téměř polovina

Pořízení automobilu je po koupi nemovitosti druhou nejvyšší položkou domácností. Aby se lidé nevydali ze všech úspor, využívají stále častěji nějaké formy financování. Proto také v Česku, Polsku a na Slovensku spolupracujeme s největšími finančními společnostmi a můžeme tak našim zákazníkům nabídnout spolu s koupí vozu i další služby jako je financování, zákonné i havarijní pojištění nebo nejmodernější zabezpečení od GlobalSec,“ uvedl Petr Vaněček, co-CEO (společný generální ředitel) AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna. Konkrétně financování přímo u největšího středoevropského prodejce zánovních a ojetých automobilů využívá 34 % zákazníků v České republice, 38 % v Polsku a dokonce 43 % na Slovensku. V tuzemsku si mohou zákazníci vybrat financování od jedné z šesti největších českých finančních společností.

Favoritem opět škodovky

Nejčastěji čeští zákazníci AURES Holdings financují škodovky, konkrétně modely Octavia, Fabia a Superb. Na Slovensku je velmi dominantní prodej Škody Octavia na úvěr, kdy má jedenácti procentní podíl z celkem financovaných automobilů v AAA AUTO. V Polsku je pak nejčastěji financovaný model Opel Astra, místními obyvateli dlouhodobě nejvyhledávanější typ vozu. „Podíváme-li se na detail těchto aut podle druhu paliva, tak v tuzemsku tvoří necelých padesát čtyři procent benzínové vozy. Na Slovensku a v Polsku to jsou ale naopak diesely, které hrají prim,“ upřesnil Petr Vaněček. Kromě klasických pohonů se mezi financované vozy dostávají již i elektromobily, které ale tvoří necelé procento.

V Česku každý druhý živnostník

Průměrná cena financovaného vozu je 335 500 Kč v Česku, 320 905 Kč (13 000 €) na Slovensku a 285 729 Kč (50 500 zł) v Polsku. Nejvyšší míru akontace využívají Češi (30 %), kteří financují svůj vůz v průměru 70 měsíců. Poláci si půjčují finance se splátkovým kalendářem průměrně na 61 měsíců a s akontací 25 %, Slováci na 71 měsíců s 22,5 % úhradou z vlastních prostředků. „Poměr mužů a žen, kteří u nás využívají financování, koresponduje s poměrem jim prodaných vozů, tedy třicet jedna ku šedesáti devíti v tuzemsku. Financování využívají i podnikatelské subjekty. Tady v Česku financování využívá každý druhý živnostník, na Slovensku to je třicet čtyři procent,“ doplnil Petr Vaněček.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.