Fotograf se vydal s modelem Cupra Formentor e-Hybrid do Grónska

Foto: SEAT

Grónsko je jedním z nejextrémnějších míst na naší planetě. Proslulý fotoreportér Paolo Pellegrin se proto vydal do Grónska s modelem CUPRA Formentor e-HYBRID, aby tento vůz zachytil v interakci s grónskou krajinou


Grónsko je jedním z nejextrémnějších míst na naší planetě. Proslulý fotoreportér Paolo Pellegrin se proto vydal do Grónska s modelem CUPRA Formentor e-HYBRID, aby tento vůz zachytil v působivé interakci s grónskou krajinou. Spolupráce s agenturou Magnum Photos nese označení DriveTheChange a jejím cílem je zvyšovat povědomí o důležitosti ochrany životního prostředí.

Podívat na video se můžete ZDE

72º SŠ 40º ZD. Grónsko je ostrovem velkých kontrastů. Téměř 80 % jeho povrchu je pokryto ledem a teploty vzduchu dosahují maximálně 10 ºC. Jen některé části pobřeží tak odhalují svůj skalnatý povrch, a na ně navazuje rozlehlá tundra. Právě toto prostředí si značka CUPRA a Pellegrin vybrali se záměrem poukázat na dopady změny klimatu.

Odlišná perspektiva. Pellegrin se svým malým týmem vyměnil rychlost za trvalou udržitelnost a do Grónska přijel na poštovní lodi, která slouží v tomto regionu. Fotograf v průběhu cesty zachytil sílu modelu CUPRA Formentor e-HYBRID v harmonii s extrémním grónským prostředím. Vůz zrcadlí sílu přírody a současně i její křehkost.

Pellegrinova metoda. Pellegrinův tým poznával loni v létě po dobu dvou týdnů grónskou kulturu a dostal příležitost navštívit za doprovodu místních obyvatel různé obce na pobřeží i ledovec Kangerlussuaq, který je největším ledovcem ve východní části ostrova. V Pellegrinově díle hraje zásadní roli přirozené světlo, a díky 20 hodinám slunečního svitu během grónského léta ho mohl maximálně využít. Pellegrin tak měl více času na přípravu každého snímku včetně vytváření optimálního konceptu s detailními skicami před pořízením každé fotografie.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.