Nissan Re-Leaf může fungovat jako velká powerbanka v případě výpadku proudu

Foto: NIssan

Společnost Nissan vymyslela powerbanku na kolech. Jmenuje se Re-Leaf a Nissan ho představil jako vůz pro krizové situace na bázi známého modelu Leaf. Re-Leaf poskytuje napájení při výpadcích elektřiny v důsledku přírodních katastrof.


Model RE-Leaf využívá obousměrné nabíjení nejen k ukládání elektřiny podobně jako powerbanka, ale také k jejímu vracení zpět do sítě, což mu umožňuje zásobovat oblasti, které utrpěly výpadky proudu .Upravená verze nejprodávanějšího elektromobilu Nissan Leaf - RE-Leaf - je také vyšší o 70 mm než standardní vůz. Tento rozdíl mu pomůže při jízdě po silnicích s překážkami nebo spadlými předměty či úlomky. Je také vybaven vlastním ochranným krytem podvozku a širšími rozvody kol, spolu s vlastními podběhy kol a lapači nečistot. RE-Leaf jezdí na 17palcových kolech s pneumatikami, které jsou vhodné do každého terénu. Nissan také v interiéru odstranil zadní sedadla, aby vytvořil větší úložnou plochu. 

Šéfka elektrických osobních automobilů Nissan Helen Perry řekla: „Koncepty jako RE-Leaf ukazují možné využití elektromobilů při řízení katastrof a ukazují, že chytřejší a čistší technologie mohou pomoci zachránit životy a poskytnout větší odolnost pro budoucnost. Tyto pohotovostní služby, jsou podle slov Nissanu součástí jejich rostoucí strategie, která začala už v roce 2011.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.