Peugeot vstupuje do národního šampionátu v ecorally

Foto: Peugeot

V pátek 24. března zahájí českokrumlovská ČEZ Czech New Energies Rallye druhý ročník šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally. Značka Peugeot vyšle na tento závod, který je jako jediný z českých soutěží zařazený do světového poháru FIA ecoRally Cup, tři posádky.


Všechny tři posádky se mohou pochlubit bohatými zkušenostmi s ecorally. Konkurentům, kteří se do Českého Krumlova chystají v hojném počtu, tak budou obávanými soupeři. Dvě z těchto tří posádek budou reprezentovat značku Peugeot na všech sedmi závodech mistrovství, přičemž jejich cílem není nic menšího než pódiové umístění v celkovém pořadí národního šampionátu a prvenství v poháru značek. 

Peugeot v ČR je z hlediska působení v motoristickém sportu významným hráčem, zejména pak v rallye, kde je letos už sedmým rokem pořadatelem poháru Peugeot Rally Cup. I proto značka Peugeot v letošním roce s nadšením přijala výzvu účastnit se šampionátu závodů elektromobilů Česká Trophy v ecoRally.

Elektromobilita je klíčovou součástí naší strategie. Prostřednictvím ecorally můžeme zviditelnit naši elektrickou nabídku, rozšiřovat obecné povědomí o elektromobilitě a ukázat, jakých neobyčejných výkonů jsou naše vozy schopné. Chceme našim fanouškům ukázat, že stoprocentní elektromobil může být stoprocentně neodolatelný, a hlavně stále zůstává stoprocentním Peugeotem s notnou dávkou jízdních zážitků a radosti z řízení, tak jak má naše značka už od pradávna v genech,“ říká Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Mladé ale zkušené posádky

Značka Peugeot vyšle do České Trophy v ecoRally dvě stálé posádky. Ty jsou tvořeny mladými, ale z hlediska ecorally velice zkušenými páry. Petr a Martina Vomáčkovi v prvním ročníku šampionátu obsadili 3. místo, Kryštof a Nikola Hájkovi skončili osmí. Obě posádky zvolily 100% elektrický model Peugeot e-208. Tento vůz v minulých letech už několikrát prokázal své kvality, a to nejen v rámci ecorally. O svých přednostech přesvědčil také desetitisíce zákazníků a stal se nejprodávanějším malým elektromobilem na evropském trhu.

Kromě zkušeností ovšem mají tyto posádky nezdolné nadšení pro elektromobilitu a velké ambice, což potvrzuje i jezdec Kryštof Hájek: „Na letošní ročník se velmi těšíme. Po minulém roce, kdy jsme stále ladili naši sehranost v autě a vychytávali poslední mouchy, doufáme, že se veškerá dřina vyplatila, a my tak budeme bojovat o ta nejlepší místa. Chtěli bychom tak dokázat našim konkurentům, že s námi musí počítat a našim podporovatelům, že za to stojíme. Určitě si chceme odvézt nějaký pohár a fotografie na stupních vítězů.“

Podobné cíle má ale i Petr Vomáčka: „Elektromobilitou žiji už téměř deset let a na celém odvětví mě baví její neuvěřitelný technický pokrok a milá diskuse o tématech elektromobilů s lidmi vlastnící podobná vozidla. Z pohledu řidiče zase doslova zbožňuji všechny výhody, které mi poskytuje. Těmi hlavními je ekologie provozu, úspora času a nákladů, ticho a dynamiku vozu při jízdě, a hlavně je elektromobil více bezpečný. Loni se mi s manželkou povedlo bronzové místo a letos bychom chtěli podobný úspěch zopakovat nebo dokonce útočit na titul mistra ČR.“

Partnerství s dlouholetými kořeny

Řešením ekologické mobility se zabývá i firma TotalEnergies Česká republika. Tato společnost stojí už po celá desetiletí po boku značky Peugeot jakožto partner v různých disciplínách motoristického sportu, stejně jako i v ecorally. Blíže to objasňuje Karolína Steinbauer, marketingová ředitelka TotalEnergies Česká republika: „Naší ambicí je být hlavním hráčem v energetické transformaci a dosáhnout čistých nulových emisí uhlíku do roku 2050. Proto TotalEnergies podporuje své zákazníky a partnery v jejich vývoji tím, že aplikuje svou strategii na motoristický sport: udržitelná kapalná paliva, elektřina, baterie, hybridizace, vodík…Proto chceme být partnerem ecorally společně s Peugeotem, s kterým již naše partnerství trvá již od roku 1995.“

S cílem podpořit elektromobilitu jde do projektu jakožto partner Peugeotu také společnost CEVA Logistic (dříve Gefco). V české rallye tato známá logistická firma působí v roli generálního partnera značky Peugeot už několik let. „Společnost GEFCO se během minulého roku stala součástí CEVA Logistics. I s novým brandem však chceme pokračovat v úspěšné spolupráci s Peugeot Rally Cup, kterou jsme v uplynulých letech navázali. Ecorally vnímáme jako velmi zajímavý projekt, který pomáhá zviditelnit stále populárnější elektromobilitu i v motorsportu,“ řekl Miloš Mrázek, Head of FVL Operations & Pricing CEE & DECH.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.