Skvělá zpráva pro fanoušky retra – nový Renault 5 jde příští rok do výroby

Foto: Renault

Renault představil na veletrhu v Mnichově Renault 5 Prototype, ze kterého vzejde v roce 2022 sériový model. Ikonická „er pětka“ se tak možná znovu objeví i v mnoha českých garážích.


Tým designérů Gillese Vidala se inspiroval vozem Renault 5, symbolickým modelem dědictví značky Renault, který je známý a uznávaný po celém světě. Prototyp Renault 5 přebírá hlavní linie svého původního designu. Moderní přístup je patrný nejen v jeho liniích, ale také v povrchových úpravách a zvolených materiálech, které jsou inspirovány světem elektroniky, nábytku a sportu.

Tiskové oddělení značky Renault již před časem k Prototypu uvedlo, že Model R5 je okamžitě rozeznatelný, ale díky modernímu zpracování linií a zarovnaných povrchů s futuristickými detaily (světla, přední maska…) výsledek rozhodně odráží ducha současné doby. Stylingové prvky převzaté z původního designu skrývají moderním způsobem velmi moderní funkce: sání vzduchu na kapotě skrývá dvířka pro nabíjení, v zadních světlech se nachází aerodynamické klapky, a mlhová světla v nárazníku jsou také denními světly.

Na boční mřížce, kolech a zadním logu je dokonce odkaz na původní „5“. Přední část a textilní střecha vycházející ze světa nábytku jsou plné ,,francouzského šarmu”, náznaku rošťáctví, charakteru, který chytá za srdce. Přední a zadní loga se rozsvěcují, čímž vůz „ožívá“. Francouzská vlajka ve zpětných zrcátkách, která podtrhuje charakteristiku „vyvinuto ve Francii“, osvětlení opěrky hlavy a jméno zobrazené na malé průhledné obrazovce na palubní desce, vás zvou k jízdě.

Renault 5 je mnohými považován za kultovní model značky. Na svět přišel v roce 1972 a ve výrobě byl až do roku 1996, kdy ho nahradil model Clio. Nyní Renault představil, jak by mohl vypadat současný Renault 5. Uvidíme, jestli si získá statisíce spokojených majitelů, tak, jako se to povedlo jeho předchůdci.

Líbí se vám nový Renault 5, byť to bude 100% elektrický vůz? Chtěli byste ho ve své garáži? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.