Téměř polovina majitelů elektromobilů v Americe se chce vrátit k benzínu

Foto: Unsplash

Před několika lety začaly automobilky zavádět propracované plány na přestavbu svých modelových řad na elektromobily. Některé z nich dokonce stanovily termíny ukončení výroby aut na benzinový pohon. Mnoho z nich však nyní přehodnocuje budoucnost.


Data od společnosti McKinsey & Co. 2024 Mobility Consumer Pulse ukazují, že 46 % majitelů elektromobilů ve Spojených státech chce kvůli nedostatečné nabíjecí infrastruktuře přejít na benzinové vozy. Třicet pět procent celosvětových respondentů uvedlo, že veřejná síť zatím není dostatečně kvalitní. Třicet čtyři procent respondentů uvedlo, že náklady na vlastnictví elektromobilu jsou stále příliš vysoké, zatímco 32 procent uvedlo, že elektromobily příliš ovlivňují jejich způsob jízdy na dlouhých cestách.

Nabíjecí síť v USA se rozrůstá, což by mohlo tyto překážky pro majitele odstranit. V květnu bylo v USA 183 000 veřejných nabíječek pro elektromobily, ale stále jich není dost. Na základě zákona o infrastruktuře z roku 2021 bylo na výstavbu rychlonabíječek vyčleněno 5 miliard dolarů ve formě grantů, ale zavádění trvá věčně kvůli nesčetným místním, státním a federálním předpisům a potřebám spotřebitelů.

Zpět k benzínu

Mezi další důvody, které majitelé uvedli, proč by mohli přejít zpět, patří nemožnost nabíjet doma (24 %), stres ze starostí o nabíjení (21 %) a požadavky na mobilitu při nabíjení (16 %). Pouze 13 procent respondentů uvedlo, že se jim jízda nelíbí. Někteří lidé si jízdu spalovacím vozem prostě užívají, jako například 18 procent respondentů v USA a 28 procent v Německu.

Dokument dále odhaluje, proč se zdá, že automobilky jsou ve svém úsilí o elektromobily navzájem tak nejednotné. Růst a touha přejít zpět na elektromobily nejsou na celém světě stejné a některé trhy se mění rychleji než jiné, což staví automobilky do obtížné pozice, kdy se snaží uspokojit divoce se lišící potřeby po celém světě.

Téměř 50 % Australanů

Ještě horší výsledek pro elektromobily je v Austrálii, tam totiž uvažuje o návratu k benzínu 49 % majitelů elektromobilů. Na opačném konci spektra je Japonsko, kde by se k vozidlu se spalovacím motorem vrátilo pouze 13 procent majitelů. Mezi další země pod celosvětovým průměrem patří Itálie (15 %), Francie (18 %), Německo (24 %) a Čína (28 %). Brazílie se připojuje k USA a Austrálii s 38 procenty nad průměrem. 

Máte elektromobil? A vyměnili byste ho po zkušenostech za spalovací motor? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.