Úspěch elektromobilů závisí podle šéfa Volva na jedné zásadní věci

Foto: Volvo

Polovina všech vozů Volvo prodaných do roku 2025 bude plně elektrická, říká Hakan Samuelsson šéf společnosti Volvo, ale pouze v tom případě, že vlády začnou efektivně investovat.


Šéf společnosti Volvo Håkan Samuelsson říká, že jeho společnost bude schopna splnit svůj cíl do roku 2025. Ten je takový že minimálně polovinu prodejů by měly tvořit plně elektrická vozidla. Toto dosažení cíle však bude záviset na vládních investicích do nabíjecí infrastruktury, které pomohou zvýšit poptávku zákazníků. Švédská firma si dále stanovila za cíl prodávat do roku 2025 pouze plug-in hybridní nebo elektrická auta, přičemž prodej se mezi oběma značkami dělí napříč značkami Volvo a Polestar, což je také součástí plánu, jak se do roku 2040 stát v provozu zcela uhlíkově neutrální. Volvo v loňském roce prodalo 115 436 plug-in hybridních a plně elektrických automobilů s označením Recharge, což je nárůst ze 45 933 v roce 2019 a představuje 19,8% jejího celkového prodeje. Asi třetina všech vozidel Volvo prodaných v Evropě byly plug-in hybridy.

Jedna věc je mimo naši kontrolu a tím je nabíjecí infrastruktura, do které musí vlády investovat
Håkan Samuelsson; šéf společnosti Volvo

Na otázku společnosti Autocar, zda je Volvo na cestě ke splnění svého cíle v oblasti elektromobilů, přestože má v prodeji pouze jeden takový vůz, řekl Samuelsson: „V našem plánu produktového cyklu máme automobily, které budou připraveny podílet se až na polovině našeho prodeje elektrických vozů“. Dodal však: "Ale jedna věc je mimo naši kontrolu a tím je nabíjecí infrastruktura, do které musí vlády investovat. Elektromobily potřebují vysokovýkonné nabíječky podél hlavních silničních sítí. To je něco, co se musí stát rychle, aby 50 % našich automobilů bylo elektrických.“ Samuelsson také vyzval vlády, aby odolávaly zvyšování daní z elektřiny, aby nahradily pravděpodobný pokles příjmů z daně z pohonných hmot. 

První plně elektrický vůz Volvo, XC40 Recharge P8, se začal prodávat v loňském roce spolu s modelem Polestar 2. Volvo v březnu představí svůj druhý elektrický vůz, založený na stejné platformě CMA.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.