Už i majitelé elektromobilů si dělají navzájem naschvály

Foto: Filip M.

Když na místě pro dobíjení elektromobilu zaparkuje bezohledný řidič konvenčního vozidla, elektromobilisté zuří, že jim blokuje místo. Sami sobě si ale dělají totéž.


Zaparkovat s autem, které má konvenční spalovací motor, na místě určeném pro dobíjení elektromobilů, je považováno za hrubou neslušnost. Elektromobilisté takovým arogantním řidičům nemohou přijít na jméno, a není se jim co divit. Nejbližší dobíjecí stanice je mnohdy desítky kilometrů daleko a to nemusí být vždy pro majitele elektromobilu realizovatelné. Především tedy v situaci, kdy se svým autem dorazil k dobíjecí stanici s minimálním dojezdem. A není to nic výjimečného. Podobné případy lze často vidět třeba v garážích nákupních center. Možná proto, že místa pro dobíjení jsou velmi často umístěna nejblíže ke vchodu.

Jel jsem si dobít auto na Černý most, ale všechna 4 místa byla obsazená. Když jsem přijel blíž, viděl jsem, že zaparkovaná Tesla není připojena ke stojanu a nenabíjí. Prostě tam jen tak parkovala.
Filip M.; Majitel elektromobilu, Praha

Tu a tam se ale stává, že na místě, které je určené pro dobíjení elektromobilů, sice stojí elektromobil, ale nedobíjí. Proč? Možná proto, že tam stát může, a možná také proto, že i pro jeho řidiče to je blízko k eskalátorům nákupního centra. Že si ostatní elektromobilisté svoje auto nedobijí, bezohledný řidič asi moc neřeší. Takové chování je však hodně zvláštní. Každou chvilku lze totiž v mediálním prostoru najít povzdech majitelů elektromobilu, jak na místě pro dobíjení stojí tzv. „spalovák“ a blokuje jim místo.

Parkování na místech, která jsou vyhrazena pro dobíjení elektromobilů, není nijak zakázáno, pakliže to tedy není přímo určeno dopravní značkou. Může se proto snadno stát, že nějaký bezohledný řidič, ať už s elektromobilem nebo konvenčním autem, na takovém místě zaparkuje a auto zablokuje. Je to jenom o slušnosti a povaze každého z nás, jestli si budeme dělat navzájem život složitější. Za nás by bylo určitě lepší, kdyby se na silnice, ale nejen tam, vrátila slušnost a ohleduplnost. Nic to nestojí, do práce o moc později nepřijedeme a nebudeme tolik frustrovaní. Ale to je asi sen. Nicméně občas stojí za to se zasnít, co myslíte?

Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.