Volkswagen elektrice věří. V Evropě je leaderem, v Americe nahání Teslu

Foto: Pixabay

Prodeje elektromobilů se v roce 2021 téměř zdvojnásobily, přičemž bylo dodáno 452 900 BEV, což představuje nárůst o 96 procent. Díky tomu je koncern Volkswagen lídrem na evropském trhu s elektrickými vozidly


Prodeje elektromobilů na baterie se v roce 2021 téměř zdvojnásobily, přičemž bylo dodáno 452 900 BEV (bateriové elektrické vozidlo), což představuje nárůst o 96 procent. Díky tomu je koncern Volkswagen lídrem na evropském trhu s elektrickými vozidly na baterie, zatímco v podílu na americkém trhu BEV je až za Teslou. Mezitím se koncernu VW podařilo zčtyřnásobit dodávky elektrických vozidel na klíčovém čínském trhu. Nejprodávanějšími elektromobily pro VW byly ID.4 se 119 600 kusy a ID.3 se 75 500. Třetí skončilo Audi e-tron (včetně Sportbacku) s 49 200 kusy a čtvrtá Škoda Enyaq iV s 44 700. Nebyly to však jen BEV, které zaznamenaly nárůst popularity. Plug-in hybridy zaznamenaly celosvětový nárůst o 61 procent s 309 500 kusy. 

Stále je to však kapka v moři ve srovnání s celkovým počtem prodaných vozů — Z 8 882 000 vozů prodaných koncernem Volkswagen tvoří BEV pouze 5,1 procenta celkových dodávek. Volkswagen také poznamenal, že celosvětový nedostatek polovodičů vedl k poklesu celkových prodejů o 4,5 procenta. Evropa zaznamenala mírný pokles o 2,7 procenta, ale hlavní nápor dopadu čipové krize na sebe vzala celá Asie a zejména Čína. V asijsko-pacifickém regionu se dodávky meziročně snížily o 12,4 procenta, zatímco čísla v Číně klesla o 14,1 procenta. Skupina očekává, že trendy roku 2021 budou pokračovat a zdroje příjmů se přesunou z konvenčních produktů na benzínový pohon k vozům s nulovými emisemi.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.