VW investuje 2,5 miliardy eur do čínského centra pro rychlejší vývoj elektromobilů

Foto: unsplash

Popularita elektromobilů obecně stoupá. Cílem automobilky VW je tedy zkrátit dobu vývoje místních (čínských) modelů o více než 30 %.


Koncern Volkswagen oznámil investici 2,5 miliardy eur do svého čínského výrobního a inovačního centra v Hefei a potvrdil vývoj dvou modelů ve spolupráci s čínským výrobcem elektromobilů Xpeng.

Rychlejší elektrifikace

Německá automobilka vytvořila v roce 2017 partnerství se společným podnikem JAC s cílem urychlit své plány elektrifikace v Číně. Její současný závod v Hefei v provincii Anhui slouží jako centrum výroby, vývoje a nákupu a brzy bude rozšířen na strategické inovační centrum pro místní trh. Koncern VW Group plánuje do roku 2030 nabízet v Číně více než 30 plně elektrických modelů.

VW tvrdí, že nová strategie "V Číně, pro Čínu" mu pomůže přijmout vyšší stupeň lokalizace a zavádět nejmodernější místní technologie do svých modelů „čínskou rychlostí“. Doba vývoje místních modelů se zkrátí o více než 30 % a produkty budou navrhovány s ohledem na specifické požadavky čínských zákazníků.

"V současné době jezdí v Číně přibližně 50 milionů zákazníků s koncernovými výrobky," uvedl člen představenstva společnosti Volkswagen AG pro Čínu Ralf Brandstätter. "Základem našeho úspěchu je spolupráce s našimi silnými partnery ve společném podniku SAIC a FAW. Společně nyní urychlujeme transformaci směrem k inteligentní elektromobilitě."

Nová strategie

"S naší strategií "V Číně, pro Čínu" máme silný plán a urychlujeme reorganizaci našeho podnikání, přičemž se více zaměřujeme na zákazníky, zvyšujeme rychlost a místní rozvoj," pokračoval. "Naše nové výrobní a vývojové centrum v Hefei bude v budoucnu uvádět technologie na trh přibližně o 30 procent rychleji. Tato dodatečná investice do tohoto závodu podtrhuje naši ambici rychle rozšířit naši místní inovační sílu."

První produkt vzešlý z partnerství VW se společností Xpeng se objeví v roce 2026 a bude jím elektrické SUV střední velikosti založené na modelu Xpeng G9 a vybavené 800voltovou architekturou.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.