Za jak dlouho se nabije dieselové Berlingo? Prý jakmile skončí v kině film

Foto: Jiří Soukup

Dobíjecích míst je v Česku jako šafránu. Přesto, i když je parkoviště v nákupním centru poloprázdné, stojí u nabíječek vozy se spalovacím motorem. Proč? Prý to je blízko ke vchodu.


V roce 2035 má být v Evropě zakázán prodej nových automobilů se spalovacím motorem. Vyplývá to ze schváleného návrhu Evropského parlamentu. Návrh se týká nových osobních a lehkých užitkových aut, prodej ojetých aut se spalovacím motorem by tedy neměl být tímto návrhem ovlivněn. Rok 2035 je ale relativně velmi blízko. Bude tak docela zajímavé sledovat, jak rychle se bude zlepšovat dobíjecí infrastruktura v Česku. Ale nejen infrastruktura, nýbrž také chování majitelů vozidel se spalovacím motorem k majitelům těch elektrických. 

Zatím to ale nevypadá moc růžově. Majitelé „elektrik“ se totiž potýkají nejen s nedostatkem dobíjecích stanic, ale také s občasnou arogancí majitelů aut se spalovacím motorem. Ti totiž docela rádi parkují na místech, která jsou určena pro dobíjení elektromobilů. Že je potom řidič „elektriky“ docela ve velké nouzi, není asi potřeba připomínat. Mnohdy mu totiž už na dojezd k další dobíjecí stanici nezbývá energie v bateriích.

A proč na vyhrazených místech pro dobíjení parkují řidiči aut s konvenčním motorem? Mnohdy je to kvůli pohodlnosti. Buď se jim nechce hledat volné místo na parkovišti, nebo jim vyhovuje, že taková místa jsou velmi často blízko ke vchodu do nákupního centra, nebo do kina. Docela trefně se vyjádřil jeden řidič, který zaparkování naftové dodávky na místě pro elektromobily okomentoval slovy: „Jakmile skončí v kině film, bude mít určitě majitel Berlinga nabito.“

V České republice se každoročně prodá cca 180 tisíc nových vozidel. Jestli se tento trend udrží, a v roce 2035 se bude ročně prodávat stejné množství elektromobilů, bude nesmírně důležité, aby byla vybudována nejen dostatečná dobíjecí infrastruktura, ale také to, aby majitelé aut se spalovacím motorem nedělali „elektrikářům“ naschvály. Snad se toho za těch 13 let dočkáme.

Těšíte se na rok 2035, kdy z autosalónů nadobro zmizí auta se spalovacím motorem, nebo si budete svůj benzínový či naftový poklad uchovávat co nejdéle to půjde? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.