Chcete hezkou ojetou stylovku nejen do města? Citroen C3 Origins 1,2 PureTech by vás mohl uspokojit

Foto: Jan Smékal

"Standardní" Citroen C3 se někomu může zdát možná poněkud nudný. Ale ve verzi Origins je z něj opravdu hezká stylovka. Jako zánovní ojetinu ji navíc koupíte za relativně slušnou cenu


Foto: Jan SmékalCo nás na tomhle autě opravdu hodně překvapilo? Především to, jak lze na první pohled obyčejný automobil změnit několika designovými prvky a atraktivní barvou v docela zajímavou stylovku. Dojem luxusu navozuje bílá perleťová barva, která v kombinaci s černými koly, černou střechou a dalšími doplňky posouvá „cétrojku“ do vyšších pater subjektivně vnímané hodnoty. Auto působí jako celek velmi elegantně a přitom docela dravě. S tím sice nekoresponduje motor pod kapotou, který nabízí nejvyšší výkon 61kW, ale o to vlastně asi vůbec nejde. Revírem téhle verze bude spíše město, takže jeho řidič, nebo řidička, jistě nebude s autem najíždět desítky tisíc kilometrů ročně na trase Praha – Ostrava. Hlavním důvodem pro nákup této verze tak bude design, což potvrdilo i několik kladných hodnocení od kolemjdoucích, nebo řidičů u benzínové pumpy, kteří nás v průběhu týdenního testování oslovili.

Foto: Jan SmékalDalší překvapení nás čekalo v interiéru. Ten totiž nabídne velmi dobré zpracování a kvalitní materiály. Moc se nám líbila pohodlná sedadla v šedé barvě se zlatým prošíváním a logem „Origins“. Palubní deska působí velmi komfortně a přehledně. Nabídne velký rychloměr i otáčkoměr, stejně tak jako přehlednou indikaci stavu benzínu v nádrži a teplotu vody. Na velkém displeji před řadící pákou pak lze ovládat rádio, navigaci, telefon a další funkce vozu. Navíc se na tento displej přenáší také obraz z parkovací kamery, která pomáhá především při parkování v husté městské zástavbě. Především ženy řidičky takovou věc velmi oceňují. Cestující na předních sedadlech si užijí dostatek prostoru, na těch zadních je místa přeci jen o trochu méně. Na kratších trasách tam nebude mít problém ani dospělý člověk, na delší cestování ve čtyřech dospělých to ale moc není. Pro mladou dvojici nebo rodinu s jedním malým potomkem jde však o auto se značkou „Ideál“.

Foto: Jan SmékalTřetím překvapením pro nás byl motor. Výkon 61kW, tedy 82 koní, se nezdá být dost, ale týdenní test, při kterém jsme najeli přibližně 500 kilometrů, ukázal, že vzhledem k určení vozu je to naprosto dostačující. V městském provozu je auto docela svižné, a i když je potřeba motor trochu vytáčet, není důvod se obávat, že byste s touhle motorizací byli brzdou provozu. Jestliže ale většina vašich cest povede po dálnici nebo po rychlostních komunikacích, doporučujeme uvažovat nad výkonovou variantou 110 koní, která navíc nabídne i automat, nebo šestistupňovou manuální převodovku. Spotřeba se v době testu ustálila na hodnotě 5,9l/100km, když cca 60% tvořila jízda ve městě, zbytek jsme potom najezdili po dálnici.

Citroen C3 Origins může být pro zájemce o malý vůz docela zajímavou alternativou k nudné mainstreamové produkci. Kdo chce trochu originality, určitě by neměl při výběru auta tenhle kousek přehlédnout. Navíc, při troše štěstí a extrémně pečlivé údržbě, může být tenhle kousek za pár desítek let zajímavou sběratelskou položkou. Ale to je opravdu bez záruky :)

Chcete hezkou ojetou stylovku nejen do města? Citroen C3 Origins 1,2 PureTech by vás mohl uspokojit

Jan Smékal

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.