Rodinné, reprezentativní a pohodlné auto, které nestojí „nesmysl“? Ano, existuje

Foto: Jiří Soukup

Kdo by nechtěl v dnešní době auto, které dobře vypadá, jezdí za málo a nestojí majlant, že? Jedno takové jsme měli v týdenním testu, a překvapeni jsme tedy rozhodně byli. Od Citroenu bychom tohle totiž nečekali


Ceny aut se aktuálně šplhají do neskutečných výšin. I přesto se dá ale najít designově zajímavý, dobře vybavený a úsporný automobil, který s vysokou mírou komfortu odveze celou rodinu i jejich zavazadla. Že to bude ale Citroen, by možná každý nečekal. Ale je to tak. Současná generace modelu C4 musí uspokojit většinu běžných řidičů. Milovníky benzínu, nafty i čistě elektrického pohonu. Nová „cé čtyřka“ totiž nabídne všechny varianty.

Ve své kategorii je podle mě Citroen C4 jedno z nejhezčích aut současnosti
Eliška Konečná; TestyOjetin.cz

Navíc, design nového Citroenu C4 je, kromě široké variability verzí pohonu, podle našeho názoru to, co by společně se základní cenou mohlo oslovit široké spektrum zákazníků. Tím spíše v dnešní době, kdy jsou si mnohá auta podobná jako vejce vejci. Novou „cé čtyřku“ si totiž rozhodně s ničím nespletete. Design v sobě zajímavě kombinuje prvky SUV a kupé, což v kombinaci s oranžovo bronzovou barvu a černo stříbrnými kryty kol subjektivně posouvalo model C4 do téměř prémiového segmentu.

Benzínový motor 1,2 s výkonem 130 koní, který byl pod kapotou „našeho“ testovacího vozu, se nám sice subjektivně zdál jako méně živý, ale když řidič motor pěkně vytočí, brzdou silničního provozu rozhodně nebude. Spotřeba u tohoto typu pohonu činila v našem případě 6,1 litrů, ale musíme objektivně přiznat, že jsme auto nijak nešetřili a že v době testu se teploty držely v podstatě neustále pod bodem mrazu. Běžně se s tímto autem bude bez problémů určitě jezdit se spotřebou pod 5 litrů. A to se v dnešní době, kdy ceny benzínu atakují čtyřicetikorunovou hranici, rozhodně cení.

V autě se během týdne vystřídali celkem dva řidiči a jedna řidička. Všichni do jednoho oceňovali zajímavý design a nízkou spotřebu. Drobnou daní za efektní design je možná rozdělené zadní okno, což může někomu vadit, ale po pár kilometrech se na to dá celkem bez problémů zvyknout. Zaujal nás také poměrně kvalitně zpracovaný interiér z materiálů, které vnitřek vozu velice zútulňují a zpříjemňují i delší cesty.

Řidič i spolujezdec sedí ve velmi pohodlných křeslech, která jsou příjemně široká a ani po cestě z Prahy do Českých Budějovic jsme se necítili jakkoliv unaveni. Skvělou zprávou, alespoň pro nás, starší, je potom fakt, že klimatizace se ovládá pomocí fyzických knoflíků a není potřeba složitě hledat v menu dotykového displeje. Naopak nám z moderních „vychytávek“ v interiéru chybělo indukční nabíjení pro smartphony.

Za nás je Citroen C4 přesným zásahem na současné potřeby zákazníků, kteří poptávají atraktivní rodinný automobil s rozumnou spotřebou, dobrou výbavou a příznivou cenou. Ta začíná na částce 424.000,-Kč včetně DPH.

Rodinné, reprezentativní a pohodlné auto, které nestojí „nesmysl“? Ano, existuje

Jiří Soukup

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.