DS7 Crossback Edice Louvre je galerie na kolech. Z cenovky se vám ale zatmí před očima

Foto: Jiří Soukup

Modely automobilky DS nejsou rozhodně pro každého. Nejde jen o vysokou míru individuality jednotlivých modelů, ale také o jejich cenu. Model DS7 Crossback v edici Louvre ji má skutečně vysokou. Podle našeho názoru sice oprávněně, přesto to bude mít na trhu těžké


Foto: Jiří SoukupV kategorii SUV se za částku necelých dvou miliónů korun dají koupit například modely BMW, Audi, Mercedes nebo poněkud extravagantní Lexus. Všechno jsou to prémiové značky, které se svými modely již dlouhá léta okupují v kategorii luxusních SUV ty nejvyšší příčky. Automobilka DS Automobiles by tohoto segmentu chtěla samozřejmě proniknout. Model DS7 Crossback k tomu má docela slušně našlápnuto, ovšem bude se muset potýkat, alespoň na českém trhu, s předsudky potencionálních zákazníků. Ti totiž značku DS do svého hledáčku zařadí málokdy. Hvězda na kapotě, nebo čtyři kruhy na přední masce, jsou v české kotlině přeci ještě jen známkou toho, že „já na to mám“.

Je to ale rozhodně škoda. „Déeska“ má totiž skutečně co nabídnout. Nejen luxusní materiály, zpracování, originální exteriér i interiér, ale i zajímavé pohony. My jsme do testu dostali verzi s plug-in hybridním ústrojím s celkovým výkonem 300 koní a pohonem 4x4. nebudeme dlouho napínat, tohle auto bychom v domácí garáži vážně chtěli. Těšili jsme se na každou jízdu v něm a doslova jsme se o volant přetahovali. Proč?

Foto: Jiří SoukupVelice se nám líbil vnější design vozu. Nic okázalého, přesto na první pohled vytušíte, že jde o něco jedinečného, mimořádného, luxusního. Působí tak všechny verze modelu DS7, ale edice Louvre je naprosto ojedinělá. Drobné detaily, odkazující na světoznámé muzeum, temně fialová metalíza, unikátní kola i protáčející se segmenty předních světel (to mají ale všechny verze DS7)… To vše říká: „Já jsem umělecké dílo, hodné srovnání s Monou Lisou“.

Ve stejném duchu se nese zaké interiér. Ten je zpracován velmi netradičně, což je ale výsada všech modelů DS. Po pár dnech si na jinak umístěná tlačítka a netradiční ovládací prvky bez problémů zvyknete. V interiéru tak zamrzí snad jedině drobnosti. Například volič automatické převodovky jaký mají i nejlevnější Peugeoty by si určitě zasloužil trošku luxusnější pojetí. Jinak edice Louvre je znatelná i uvnitř. Například výdechy klimatizace jsou ozdobeny světoznámou pyramidou. V infotainmentu pak lze zobrazit více než 180 uměleckých děl a to včetně informací o nich. Při čekání na dítě před školou nebo v pražské zácpě to je docela zajímavá možnost, jak strávit jinak promarněný čas.

Foto: Jiří SoukupPod kapotou „naší“ déesky byl hybridní pohon E-tense s celkovým výkonem 300 koní a pohonem 4x4. Auto by mělo s tímto pohonem zrychlit z nuly na 100km/h za pouhých 5,9 sekund a kombinovaná spotřeba by neměla přesáhnout hodnotu 2,2 litru. Ale pozor, platí pouze při nabitých bateriích. Při jízdě čistě na benzín budete jezdit cca za 10 litrů na sto kilometrů. Auto doma dobijete za nějakých 8 hodin, pomocí speciální 6,6 kWh nabíječky pak za necelé dvě hodiny.

DS7 Crossback je bezesporu zajímavé a kvalitní auto, které svému majiteli nabídne neokázalou eleganci a pořádnou dávku luxusu. Se svojí cenou ale to bude mít v rámci zavedených prémiových značek hodně složité.

DS7 Crossback Edice Louvre je galerie na kolech. Z cenovky se vám ale zatmí před očima

Jiří Soukup

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.