Test Honda CR-V 2.0 e:PHEV – Konečně smysluplné hybridní SUV

Foto: Jan Smékal

Hybridní auta se mi vždy jevila jako tzv. „slepá ulička“, vyráběná automobilkami jen kvůli plnění emisních norem. Ovšem test Hondy CR-V 2.0 e:PHEV ukázal, že i tato technologie má svůj praktický smysl.


Znáte text skladby od skupiny ŠKWOR „Tak tohle je hustý“? Mimo jiné se v něm zpívá toto: „Snažit se dál o nemožný, překonávat nesnadný cíle, naplno žít přítomností a věci zlý úspěšně míjet…“. Text přesně sedí na pocity z týdenního testování hybridní Hondy CR-V e:PHEV. Bylo to opravdu hustý. Honda se totiž skutečně snaží o nemožné, překonává nesnadné cíle, naplno žije přítomností a věci zlý úspěšně míjí.

Benzínový motor jako elektrárna

Honda CR-V e:PHEV se ve své nejnovější generaci nabízí pouze v hybridní variantě, kdy kombinuje benzínový dvoulitr pracující v Atkinsonově cyklu s unikátní účinností až 40 procent, a dva elektromotory. Jeden funguje jako generátor, druhý je potom využit pro samotný pohon vozu. „Fígl“ celého ústrojí tkví v tom, že benzínový motor, jakkoliv je pochopitelně využíván i pro pohon vozu, zde slouží také jako malá elektrárna, která dodává energii zmíněným elektromotorům.Foto: Jan Smékal

Dojezd na elektřinu až 80 kilometrů

A právě tenhle „gamechanger“ dělá z Hondy CR-V e:PHEV skutečně smysluplný hybrid. Čistě na elektřinu by mělo auto dojet na vzdálenost až 80 kilometrů, ale baterii vlastně nikdy nevybijete. Elektřina do ní totiž proudí v podstatě bez přestávky. V praxi to znamená, že benzín vám bude z nádrže ubývat skutečně pomalu. A to i při delší jízdě po dálnici, kde ostatním hybridům spotřeba spíše stoupá a dynamika klesá.

Foto: Jan Smékal

Extrémně nízká spotřeba

S Hondou CR-V jsme vyrazili na velikonoční výlet do Jizerských hor. Z Prahy jsme vyjížděli s plně nabitou baterií, během víkendu ujeli přibližně 400 kilometrů a vrátili se zpět se spotřebou 4,3 litrů benzínu na 100 kilometrů a s třetinou energie v baterii. Na tak velké auto, navíc s ohledem na profil cesty, to je neskutečný výsledek.

Foto: Jan Smékal

Bohatá výbava

Spokojeni jsme byli také s celkovou užitnou hodnotou auta, kvalitou zpracování interiéru a jeho výbavou. Ta zahrnovala například kožené, elektricky ovládané sedačky s vyhříváním i odvětráváním, head-up display, panoramatickou střechu, zajímavou funkci zapnutí pravé kamery pod zrcátkem při zapnutí pravého blinkru, adaptivní tlumiče a poměrně slušný audiosystém.

Foto: Jan Smékal

Kufr i pro chalupáře

Zavazadlový prostor má objem 617 litrů a můžete si to představit například tak, že se do něj vejdou dva kufry, dětský kočárek, taška s jídlem, cestovní dětská postýlka a ještě zbyde místo na nějaké menší zavazadlo. Víko kufru se dá pochopitelně otevřít bezdotykově „kopancem“ pod nárazník. Odezva by ale mohla být o „fous“ rychlejší.

Foto: Jan Smékal

Trochu vyšší cena, ale CR-V si ji obhájí

Má Honda CR-V e:PHEV vůbec nějakou chybu? No, záleží na úhlu pohledu. Z toho našeho to je cena auta. Hondě musíme přiznat vysokou kvalitu i užitnou hodnotu, nicméně cena 1.394.900,- Kč, kde cena verze e:PHEV začíná, může být i při nesporných kvalitách auta, překážkou při nákupu. S Aerokitem, iluminačním osvětlením a designovými koly si potom ještě cca 100 tisíc připlatíte. Včera ale Honda oznámila snižování cen a model CR-V tak lze získat se zvýhodněním až 100 tisíc korun.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.