Test Opel Astra 1,2 Turbo GS Ultimate – Takhle má vypadat auto

Foto: Jan Smékal

Opel Astra je tak trochu sourozenec Peugeotu 308. Zatímco Peugeot sází především na design, německý bratříček oslovuje svoje publikum praktičností. A dělá to dobře.


Už dlouho jsme neseděli v autě, o kterém bychom mohli říct: „Tak tohle je fakt auto“. Abyste tomu ale dobře rozuměli. Každý měsíc sedíme ve čtyřech až šesti různých autech, která testujeme, ale současný Opel Astra je, viděno prizmatem dnešní doby a módy, skutečně tak trochu jiné auto. Na nic si nehraje, neujíždí na módní vlně nacpat všechny funkce pod dotykový displej, hezky vypadá, dobře se řídí a vejde se do něj i rodinka mířící na dovolenou do Chorvatska.

Naprosto dostatečný tříválec

Importér nám k testování zapůjčil žlutozlatou krasavici s tříválcovým motorem pod kapotou. Ten dává výkon 130 koní a upřímně, žádnou „pilu“ s ním nepojedete. Ale komu to bude vadit? Auto dostatečně zrychluje, na německé dálnici budete klidně atakovat rychlost 200km/h a se spotřebou se v průměru dostanete na rozumných 6,5 litrů na 100 km. Ve spojení s osmistupňovým automatem, který najdete i ve zmíněném Peugeotu 308, si pak budete docela užívat i popojíždění v městském provozu.Foto: Jan Smékal

Hurá, tlačítka...!

Interiér je podle nás jednoznačným lídrem v kategorii. Perfektní zpracování, materiály i ergonomie. Velmi nás potěšila fyzická tlačítka pod středovým displejem. Hurá. Konečně pohodlné ovládání klimatizace, vyhřívání sedadel, volantu i ovládání hlasitosti. Po pár kilometrech víte, kde jaké tlačítko je, a můžete vše ovládat bez toho, že byste se museli dlouze zahledět na displej. Paráda.

Foto: Jan Smékal

Android vypadával

Jednu chybku jsme ale přeci jen zaznamenali. Občas se po nastartovaní auta přihodilo, že původně spárovaný telefon najednou spárovaný nebyl. Případně, že při přepnutí zdroje signálu z rádia na bluetooth se připojení přerušilo. Zkoušeli jsme na Samsungu Note 20 s Androidem. U Apple se chyba neobjevovala.

Skvělý head-up display

Skvěle fungoval průhledový head-up display, u kterého jsme ale za nic na světě nemohli najít ovládání ke korekci jeho pozice na čelním skle. Nedalo se nic dělat, museli jsme potupně nahlédnout do návodu v palubním menu. A ejhle – geniální řešení. Ovladač je umístěný v joysticku dveří u řidiče. Lepší, resp. ergonomičtější místo, si asi neumíme představit. Jen nás to tak nějak netrklo.

Tohle je auto

Opel Astra je za nás skvělým automobilem pro toho, kdo preferuje praktičnost a ergonomii před samoúčelným designem. Pro toho, kdo ještě zcela nezanevřel na klasická tlačítka a kdo chce auto také tak trochu řídit. Ne snad, že by nová Astra do řízení nemluvila. Ale tak nějak pocitově se nám zdálo, že si dá říci a dělá to v míře omezené. Byl to kdysi slogan konkurenční značky, ale nám by s to teď líbilo u Astry: „Opel – Das Auto..“

Test Opel Astra 1,2 Turbo GS Ultimate – Takhle má vypadat auto

Jan Smékal

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.