Test Opel Crossland – za relativně málo peněz hodně muziky

Foto: Jiří Soukup

Nový Opel Crossland možná překvapí mnoho řidičů. Nabídne totiž mnohem víc, než byste od něj na první pohled čekali, a s cenou to také nepřehání.


Model Crossland prošel před několika měsíci modernizací a nutno říci, že tenhle crossover vypadá nyní mnohem dospěleji a hodnotněji než jeho předchozí verze. Navíc ve variantě s dvoubarevným lakováním, chromovanou boční lištou a dvoubarevnými litými koly, vypadá opravdu skvěle. Přední partie vozu se stříbrnošedým lakováním části nárazníku pak dodává vozu na dravosti.

V interiéru najde místo pět cestujících, je ale pravda, že na zadních sedadlech to ve třech dospělých lidech na žádné velké cestování rozhodně není. Ale tohle auto je spíše určeno pro dvojice nebo mladé rodiny, kterým nabídne velký cestovní komfort a dostatek místa pro případná zavazadla. Příjemné materiály a kvalitní zpracování interiéru zaslouží pochvalu, stejně tak jako skvěle padnoucí volant s příjemně tlustým věncem.

Námi testovaný model měl navíc ergonomickou sedačku řidiče s vyhříváním, takže ani při delších cestách nebudou záda řidiče nijak zvlášť trpět. Příjemným doplňkem je potom například panoramatická střecha. Opticky zvětšuje vnitřní prostor a pochopitelně pro cestující na sedadlech spolujezdců nabízí při jízdě, především v nočním městě, zajímavé výhledy. V létě se ale bude interiér, i přes zataženou roletku, pochopitelně více zahřívat.

Pod kapotou testovaného modelu byl naftový motor 1,5 CDTI spojený s automatickou převodovkou. To bylo trochu překvapení, ale ukázalo se, že jde o skvělé spojení. Výkon motoru 120 koní bohatě stačil na většinu jízdních situací, nabídl příjemnou dynamiku a spotřeba činila pouze necelých 6 litrů na 100 kilometrů. Jestliže se ale budete po německé dálnici pohybovat v tempu kolem 150km/h, musíte počítat se spotřebou atakující 7 litrů na 100 kilometrů.

Velmi silným argumentem pro nákup Crosslandu je jeho cena. Ta totiž začíná na částce 350 tisíc korun. Za špičkově vybavenou verzi s automatem je však potřeba dalších 200 tisíc připlatit. I tak jde ale o relativně zajímavou nabídku, kterou by zájemci o moderní crossover neměli při výběru auta rozhodně opomenout.

Test Opel Crossland – za relativně málo peněz hodně muziky

Jiří Soukup

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.