PEUGEOT 108 TOP - VÍTR VE VLASECH


Tento týden se nám do redakce dostal Peugeot 108 ve verzi TOP. A i když je to na první pohled velmi malé auto, má rozhodně co nabídnout. Například nabídne to, co málokterý konkurent - parádní vítr ve vlasech. Ale o tom až později…


Začneme vzhledem, který se Peugeotu vážně povedl. Líbivý design vynikne zvlášť v kombinací barev, kterou jsme měli k dispozici. Tmavý odstín modré s chromovými doplňky vypadá jednoduše skvěle. Dobře vypadá také „bezrámový“ kufr, který sice nepůsobí moc bytelně, ale na designu to nic nemění. Když už jsme u kufru, tak ten je opravdu malý, což není žádné překvapení, protože Peugeot 108 nemá ambice být rodinným autem. Nicméně má základní objem 168l, a to v pohodě stačí na dvě větší tašky s nákupem nebo zavazadla na kratší výlet ve dvou. Když ještě chvilku zůstaneme u exteriéru, tak zde najdeme jeden obzvláště parádní prvek. Sice není nejlevnější, ale za hřích rozhodně stojí. Proč? No protože právě tahle vychytávka posouvá "prcka" z Kolína úplně někam jinam. Je jím černá stahovací střecha, která se dá stáhnout téměř až za úroveň zadních sedadel a posádce nabídce skoro stejný zážitek z jízdy s nebem nad hlavou jako plnohodnotný kabriolet.

Po nabažení se exteriérem se také musíme podívat pod kapotu. Zde najdeme motor 1.0 VTi s výkonem 53 kW, což na městské ježdění, k čemuž je stoosmička určena,  naprosto stačí. Auto má velmi malé rozměry, tudíž s ním zaparkujete velmi snadno a skoro všude. A i když je určeno primárně pro jízdu ve městě, zvládne i celkem plynou jízdu po dálnici, kde ji rychlost kolem 130 km/h nedělá žádný problém. Maximální rychlost má dokonce 160 km/h a zrychlení z 0 na 100 zvládne za 12.6 sekundy. Radost nám také udělala spotřeba. Po týdnu testování jsme se dostali na průměrnou spotřebu kolem 4 litrů na sto kilometrů.

Když se podíváme do interiéru, zjistíme, že je velmi jednoduchý a vše najdeme tam kde to čekáme.  Po malé Inovaci modelu 108 se zlepšila konektivita s telefonem. Můžete ho připojit přes Mirror link, nebo Apple CarPlay. Pokud se vám ani jedno rozhraní nelíbí, je tu samozřejmě možnost připojit telefon pomocí Bluetooth. Celkové ovládání přístrojové desky působí ze začátku trošku zmateně, ale po chvíli se dá zvyknout a vše je najednou velmi intuitivní. Abychom nemluvili jenom v superlativech, tak je tu určitě pár věci, které by stály za změnu. Ať už to je místo na lahve ve dveřích, do kterého se vlastně žádná láhev nevejde, kluzké gumové koberečky, nebo otevírání zadních oken na páčku. U těch by se nám spíš líbilo, kdyby bylo jejich "otevírání" vyřešeno jako například v Suzuki Swift.

A nakonec  to nejlepší - avizovaný vítr ve vlasech, který nám přinese odsunutí celé střechy. Jízda bez střechy je super, stylová, ale pokud jedete rychleji než 50 km/h , vzadu sedící pasažér vystoupí z auta s tak avantgardním účesem, že by ho nesvedli ani v tom nejvyhlášenějším pařížském kadeřnictví. Jenže co si budeme povídat, nebe nad hlavou je prostě návykové, a tak poslouží obyčejná kšiltovka, nebo šátek a účes zůstane neporušen. Nakonec, v Peugeotu 108 se stejně málokdy někdo posadí na zadní sedačky;)

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.