Škoda Karoq 2,0 TDI 85 kW. Na závodění to není, ale pro rodinu ideál. Navíc je extrémně úsporný

Foto: Jiří Soukup

Z naftového dvoulitru umí škodovka „vymáčknout“ rozhodně více, než pouhých 85 kW. Jenže pro toho, kdo chce auto na klidné a pohodlné cestování, bude takový výkon zcela dostačující.


Ke Karoqu se slabším dvoulitrem jsme přistupovali tak trochu s despektem. Bude výkon 85 kW stačit? Není to na rodinné SUV málo? Překvapení přišlo hned při našem výletu do Jizerských hor, kam jsme vyrazili na víkendovou túru.

Škoda Karoq 2.0 TDI 85 kW je kompaktní SUV, které kombinuje elegantní design, prostorný interiér a především vynikající spotřebu paliva. Pod kapotou se totiž nachází čtyřválcový vznětový agregát 2.0 TDI o výkonu 85 kW (což odpovídá přibližně 116 koním) a točivém momentu 300 Nm. Tento motor poskytuje překvapivě dostatečný výkon pro každodenní jízdu a jízdu po dálnici a zároveň je efektivní z hlediska spotřeby paliva. Maximální rychlost je u tohoto konkrétního modelu 190 km/h. Motor může být spojen buď se šestistupňovou manuální převodovkou, nebo sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG. Karoq nás překvapil především spotřebou. Výlet do Jizerských hor zvládl se spotřebou 5,1 litru na 100 kilometrů. V autě jsme byli dva a jeden větší pes.

Pokud tedy nepotřebujete opravdu velké SUV, například model Kodiaq, a vystačíte si s pohonem předních kol, tak tenhle Karoq vám poslouží velmi dobře. Nabízí totiž velmi pohodlnou jízdu díky dobře vyladěnému odpružení a přesnému řízení je jízda příjemná. Vůz je pochopitelně vybaven také řadou asistenčních funkcí pro řidiče, jako je asistent pro jízdu v jízdním pruhu, front assist, couvací kamera, nebo asistent, který vás informuje o vozech nacházejících se v tzv. mrtvém úhlu.

Uvnitř je Karoq prostorný a dobře vybavený. Přední sedadla poskytují dobrou oporu a pohodlí, zatímco zadní sedadla nabízejí dostatek prostoru pro nohy a hlavu i vyšším osobám. Vůz disponuje velkým zavazadlovým prostorem, který pojme až 521 litrů nákladu. V našem případě jsme v něm na výlet pohodlně převezli i maďarského ohaře. Kabina je skvěle ergonomicky navržena a všude jsou použity kvalitní materiály. Vůz je vybaven řadou standardních prvků, jako je dotykový displej informačního a zábavního systému, klimatizace a porty USB. Vyšší úrovně výbavy pak nabízejí i další prvky, jako je například panoramatické střešní okno, kožená sedadla a větší dotykový displej.

Celkově je ŠKODA Karoq 2,0 TDI 85 kW dobře vybavené kompaktní SUV, které nabízí pohodlnou jízdu, prostorný interiér a vynikající spotřebu paliva. Je skvělou volbou pro klidné řidiče a také pro ty, kteří hledají vůz, který nabízí rovnováhu mezi výkonem a praktičností. Obecně má model Karoq navíc velmi dobrou zůstatkovou hodnotou při případném následném prodeji.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.