TEST ŠKODA RAPID MONTE CARLO - NA JEDNU NÁDRŽ AŽ DO ESTONSKA


Tento týden jsme dostali k testování hned dvě Škodovky – Rapid a Karoq. V dnešním testu se podíváme na Rapid, kde na nás jeho edice „Monte Carlo“ zanechala velmi dobrý dojem. A to nejen vzhledem, ale především neuvěřitelně nízkou spotřebou. Na jednu nádrž jsme totiž dojeli až do Estonska.


Verzi Monte Carlo od klasické verze poznáte na první pohled. Typická červená barva, černá kola, nebo zadní „spojler“ vzbuzují pocit, že se jedná o závodní model. Podtrhuje to také fakt, že se v interiéru nacházejí sportovní sedačky a seříznutý volant. Nicméně se jedná o motor 1.6 TDI s výkonem 85 kW, který závodní určitě není. Na druhou stranu, s Rapidem závodit asi nebudeme. Je to auto spíše pro víkendové cestování nebo na delší prázdninovou cestu jednou za rok do Chorvatska nebo Itálie.

Právě v této disciplíně Rapid vyloženě exceluje. Výrobce udává kombinovanou spotřebu 4.1 litru na sto kilometrů. V kombinaci s palivovou nádrží na 55 litrů, se tak z tohoto auta stává stroj, který ujede přes 1300 km na jednu nádrž. Shodou okolností jsme minulý měsíc testovali stejné auto – bez packetu Monte Carlo. Vzali jsme ho na dlouhou cestu z Prahy až do estonského Tallinnu. Při cestě tam se nám dokonce podařilo jet za 3.5 litru na 100 kilometrů, a proto jsme první zastávku u benzínky mohli dát až v Estonsku. Tuto disciplínu Rapid zvládl na jedničku. Co už ale tolik zvládnuté není, je komfort ve sportovních sedačkách, které na dlouhé trasy pohodlné moc nejsou – lepší by podle nás byly klasické, s vysouvací opěrkou. A když už jsme u té jízdy, tak se nemusíte bát na to trošku šlápnout. Rapid nemá totiž s vyššími rychlostmi problém a na německých dálnicích můžete zkusit i maximálně udávanou rychlost, což je 201 km/h... 

Když se přesuneme do interiéru, tak jak už bylo zmíněno výše, nachází se zde Monte Carlo packet, který mimo jiné obsahuje i lišty pod předními dveřmi, které celkový dojem ještě zlepšují. Jinak se jedná o klasický škodovácký design. Co ale funguje skvěle je konektivita s mobilem – konkrétně s iPhonem. ŠKODA podporuje Apple CarPlay a jeho využití je jednoduše super. Stačí když si s sebou do auta vezmete nabíjecí kabel, připojíte telefon a do pěti vteřin jste v rozhraní. Před nedávnem Apple potvrdil, že s CarPlay budou moci spolupracovat i aplikace třetích stran, tudíž si brzy budeme moi zapnout například navigaci Waze, nebo Google mapy.

Celkový dojem z auta je velmi dobrý. Využijí ho jak řidiči, kteří často cestují tak i řidiči kteří mají početnou rodinu. Na zadních sedadlech je místa dostatek a kufr o objemu 550 litru je jen o 40 litru menší než u Octavie. Což je určitě dostačující. Jediné, na co si řidiči při dlouhých cestách budou muset zvyknout jsou nekomfortní sedačky (jde o můj subjektivní názor). Odměnou jim ale bude sportovněji vypadající vůz, se skvělou spotřebou a vysokým dojezdem.

TEST ŠKODA RAPID MONTE CARLO - NA JEDNU NÁDRŽ AŽ DO ESTONSKA

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.