Ojetá Audi A4 Avant. Audi je prostě Audi


Prémiové kombi A4 se povedlo. Ale to neznamená, že každé Audi A4 Avant je bez chyby. Historie vozu je klíčová. Stejně tak jako výběr správné motorizace, převodovky a pohonu. Potřebujete quattro nebo si vystačíte s pohonem přední nápravy?


Pokud nepočítáme auta dvanáct a více let stará, tak nejprodávanějším autem českého trhu ojetých aut je auto pět let staré, s motorem do 2000 ccm a nájezdem do 200 000 km. A do této kategorie právě spadá náš testovaný model. Jedná se o A4 Avant 4. generace. Na trhu ojetých A4 jasně vedou kombíky a nafta, což potvrzují i velké autobazary.

S převahou se u kombíků na trhu vyskytují motorizace 2.0 TDI 105 kW (později přišla verze 125 kW) s šestistupňovou manuální převodovkou a předním náhonem. Když budete hledat automatickou převodovku tiptronic, výběr je dost velký, dokonce narazíte i na bezstupňovou převodovku multitronic. Naopak pohon čtyř kol quattro je u této motorizace skutečně vzácný. Šestiválec z předchozí generace 2.7 TDI 140 kW a novinka v této generaci 3.0 TDI 176 kW se dva roky dodávaly společně.  U motoru 3.0 TDI bylo standardem quattro a šestistupňový manuál. Najít vůz s automatem tiptronic není problém, štěstí musíte mít na bezstupňovou převodovku multitronic. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ TEST OJETÉ AUDI A6

V každém audi A4 čtvrté generace naleznete minimálně: přední airbagy, airbagy pro hlavu vpředu a vzadu, ESP, automatickou jednozónovou klimatizaci, dálkově ovládaný centrál, determální skla, elektrická okna, elektromechanickou parkovací brzdu, halogenové světlomety, mlhovky a denní svícení, rádio s CD, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedadlo řidiče a litá kola. S takovou výbavou se již opravdu dá žít. Příjemné vylepšení přinášejí automatická převodovka, pohon všech kol, xenony, parkovací čidla, kůže, tempomat, multifunkční volant a navigace. Plně vybavené vozy A4 jsou vzácné, ale pokud hledáte jen kombinaci několika uvedených doplňků, vyberete si. 

 

Stručná historie AUDI A4 Avant 4.generace

2008

  • představeno na ženevském autosalonu
  • titul „Evropské Auto 1“
  • 5 hvězdiček EuroNCAP

2009

  • A4 allroad quattro
  • A4 start-stop systém
  • A4 3.0 TDI clean diesel quattro

2012

  • facelift
  • nové prvky v interiéru
  • technické změny (k lepšímu) na motorech, převodovkách, klimatizaci
  • drive select

Ojetá Audi A4 Avant. Audi je prostě Audi

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.