Citroen C3 je „stylovka“, která budí pozornost všude, kde se objeví

Citroen C3 Origins
Foto: Jan Smékal

Nákup moderního auta se stylovým designem nemusí nutně znamenat statisícová vydání. Jak by se vám líbil třeba Citroen C3 ve verzi „Origins“? Jednou to bude třeba zajímavý sběratelský kousek.


"Standardní" Citroen C3 se někomu může zdát možná poněkud nudný. Ale ve verzi Origins je z něj opravdu hezká stylovka. Jako zánovní ojetinu nyní navíc pořídíte například Citroen C3 1,5 HDi ve verzi Shine za necelých 5 tisíc korun měsíčně. A to už stojí za úvahu. Nám se ale zalíbila varianta Origins. Z běžné „cé trojky“ totiž dělá opravdu parádní kousek. Na online platformě Autosphere.cz mají takových aut několik desítek. Zajímavé jsou také třeba modely Citroen C4 Cactus s motorem 1,2 PureTech

Design nade vše 

Jedním z nejzajímavějších prvků, který nás na tomto voze nadchl, je jeho design. Ukazuje se, že i běžný automobil se může díky několika designovým úpravám a atraktivní barvě přeměnit v zářivou stylovku. Bílá perleťová barva spolu s černými koly, střechou a dalšími doplňky dodává "cé trojce" nádech luxusu a posouvá její vnímání hodnoty na vyšší úroveň. Celkově působí auto elegantně, a přesto si ponechává i nádech dravého vzhledu. 

Komfort a funkčnost

Překvapení nás nečekala pouze venku, ale také uvnitř vozu. Interiér totiž nabízí výjimečné zpracování a kvalitní materiály. Pohodlná sedadla šedé barvy s elegantním zlatým prošíváním a logem "Origins" nás opravdu nadchla. Úplná křesla. Palubní deska působí komfortně a je velice přehledná. Velký rychloměr, otáčkoměr, indikátor stavu benzínu a teploty vody jsou zde samozřejmostí.

Interiér plný překvapení

Velký displej před řadicí pákou umožňuje ovládání rádia, navigace, telefonu a dalších funkcí vozu. Navíc zobrazuje obraz z parkovací kamery, která je při parkování v městské zástavbě velmi užitečná. Zvláště ženy řidičky tuto funkci ocení. Přední sedadla nabízejí dostatek prostoru i pro vzrostlejší cestující, na zadních sedadlech je místa pochopitelně trochu méně. Pro pár, nebo pro s malými dětmi je „cé trojka“ naprosto ideální. 

Motor je srdce

Dalším překvapením byl pro nás motor. I když se výkon 61 kW (82 koní) může zdát malý, opak je pravdou. Týdenní test, během kterého jsme ujeli přibližně 500 kilometrů, ukázal, že pro toto vozidlo je to více než dostačující. V městském provozu se auto pohybuje svižně, ačkoli je potřeba motor trochu více vytáčet. Nemusíte se však obávat, že byste byli překážkou provozu. Pokud ale často jezdíte po dálnici nebo rychlostních komunikacích, stojí za úvahu verze s výkonem 110 koní, která zahrnuje i automatickou převodovku nebo šestistupňovou manuální převodovku. Spotřeba paliva se během testu ustálila na hodnotě 5,9 l/100 km. 

Citroen C3 může být skvělou alternativou pro ty, kdo hledají malý vůz s něčím navíc. Pokud toužíte po originalitě, neměli byste tento kousek přehlédnout.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.