Anketa: Rodinným vozem roku je mezi maminkami Peugeot 5008

Foto: Jan Smékal

Dali jsme několika maminkám k otestování pět rodinných automobilů. Čekali jsme jiného vítěze, ale vítězství si jednoznačně sebral Peugeot 5008. Vítězství to však bylo zasloužené.


Objektivně musíme přiznat, že nešlo o nějaký sofistikovaný průzkum. K dlouhodobému testu máme zapůjčen model Peugeot 5008 a tak nás napadlo, že bychom se mohli pokusit zjistit, jak se na tohle auto dívají ti, kterým je určeno především, tedy rodiny s dětmi.  Aby to nebylo jenom o tom, že jim půjčíme jedno auto, o kterém potom vlastně všichni řeknou „jo, pěkný, líbí se mi…“, půjčili jsme jim postupně ještě další vozy, o kterých by se dalo říci, že jde o rodinná auta.

Naší mini ankety se zúčastnilo šest rodin. Pět z nich má dvě děti, pouze jedna rodina má zatím jedno. To ale nic nemění na tom, že všechny uvedené rodiny potřebují auto, ve kterém pohodlně odvezou kočárek, zapnou dvě dětské autosedačky a budou se v něm cítit bezpečně. Rodina s jedním dítětem chce navíc ještě na jaře vozit v kufru autíčko na elektrický pohon. To tedy byla výzva.

Peugeot 5008 se postupně utkal s následujícími soupeři: Škoda Kodiaq, Honda CR-V, Volvo XC 60 a Dacia Lodgy. Je potřeba říci, že typickým vozem kategorie MPV byl právě Peugeot, na druhou stranu je ale, že ani jedna z uvedených rodin neprahne vyloženě po automobilu z této kategorie. Vlastně všichni mají vozy kategorie kombi, jen jedna z rodin jezdí ve Škodě Yeti. A jak tedy naše anketa dopadla?

Na pátém místě skončilo Volvo. Všichni se shodli na tom, že je v něm asi nejméně místa. Honda skončila čtvrtá a Dacia třetí. Stříbrnou pozici pak získala Škoda Kodiaq, ačkoliv zrovna o tomhle autě jsme si mysleli, že se stane vítězem. Tím se stal ale právě Peugeot 5008. Proč? Tady jsou stručné postřehy maminek z jednotlivých rodin:

  • „Jeli jsme na Prezidentskou chatu do Jizerek a spotřeba ve čtyřech lidech s kočárkem v kufru byla 6 litrů. Tak tohle auto fakt chci“.
  • „Je super, kolik je v zavazadlovém prostoru místa. Tam bychom dali i dětskou postýlku, kdyby bylo potřeba“
  • „V noci to úplně perfektně svítí. Myslela jsem, že mám zapnutá dálková světla, ale nebylo to tak. Opravdu paráda“.
  • „Hrozně pohodlné auto. Jeli jsme do Vídně a zpátky a bylo to jak v byznysu“.
  • „Jééé, ono to má sedm sedadel. Tak to můžeme naložit i synovce“.

Vítězství Peugeotu 5008 pro nás moc překvapením vlastně nebylo. Jezdíme s ním už třetí měsíc a líbí se nám čím dál tím víc. Je to jeden z posledních zástupců vozidel kategorie MPV a podle nás také jeden z nejlepších a cenově nejdostupnějších.

Jaký rodinný vůz z výše uvedených byste chtěli do své garáže, kdybyste takové auto potřebovali? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Jan Smékal

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.