Asociace autobazarů: Ceny ojetin letí vzhůru a zvýšeného zájmu zneužívají podvodníci

Foto: Jan Smékal

Zvyšování cen ojetých vozů dává prostor k podvodům při jejich prodeji. Podle Asociace autobazarů APPAA se podvodníci snaží zneužít zvýšené poptávky ve svůj prospěch a zkoušejí nové triky


Na internetu se v poslední době objevují inzeráty na prodej ojetého vozu za atraktivní ceny. V době, kdy ceny ojetin letí vzhůru to je lákadlo především pro nepozorné a nezkušené zájemce, kteří se často nerozpakují zaplatit i zálohu předem. Takový postup ale často končí tím, že zájemce o levný ojetý vůz o zálohu přijde a auto nikdy neuvidí. 

Velmi často chce prodávající po zájemci o levný vůz inzerovaný na internetu zaslat nějakou zálohu. Jakmile se tak ale stane, zmizí záloha, prodejce i auto,“ říká Petr Přikryl, předseda Asociace APPAA, která v poslední době registruje již několik stížností od zákazníků, kteří se s podvodným jednáním setkali. Podle Přikryla sice neexistuje univerzální návod, jak se podobným podvodům bránit, nicméně riziko lze značně omezit správným výběrem prodávajícího. 

Rozhodně doporučujeme vybírat, resp. kupovat, ojeté auto pouze tam, kde si ho může zákazník fyzicky prohlédnout, případně si ho nechat zkontrolovat vlastním mechanikem přímo u prodejce nebo v autoservisu.“ Podle Přikryla všechny seriózní prodejci takovou možnost svým zákazníkům nabízejí a je jenom na zákazníkovi, zda ji využije. Při nakupování vozidla formu online prodeje je potom potřeba vybírat u opravdu zavedeného prodejce a rozhodně nic neplatit předem. Podle Přikryla jsou platby předem vždy velkým rizikem. 

Současná situace na trhu ojetých vozidel tak aktuálně spíše nahrává těm, kteří chtějí svůj vůz prodat. „Výkupní ceny rostou v podstatě ze dne na den“, popisuje situaci Přikryl. Podle něj totiž na jedné straně poklesla aktuální nabídka ojetin o celých 30 procent, ale na druhé straně vzrostla poptávka o celou čtvrtinu. „Tato situace potrvá určitě nejméně do konce letošního roku“, předpokládá Přikryl.

Setkali jste se s podvodným inzerátem nebo autobazarem? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.