Na zamrzlé okno poslouží obyčejný plastový kelímek. Lépe než kdejaká škrabka za stokoruny

Foto: Jiří Soukup

Ranní tanečky u zamrzlého předního okna automobilu neberou konce. A podle předpovědí budeme muset škrábat ještě asi dalších 14 dnů. Dejte si do auta kelímek a budete mít po starostech.


Celé měsíce vozím v autě škrabku na led. I v létě. Jenže jak se blíží zima, škrabka se vždy někam zatoulá, takže jakmile ji potřebuji, nemohu ji v ranním mrazu najít. Majitelé škodovek na to mají vychytávku u palivové nádrže, já škodovku nemám, takže škrabka vždycky skončí někde v propadlišti dějin a já pak naštvaně stojím u zamrzlého auta a hledám, čím sklo očistím.

Náhoda tomu kdysi chtěla, že jsem přišel na poměrně zajímavý a jednoduchý způsob, jak zbavit čelní sklo automobilu námrazy, když zrovna není po ruce škrabka na led. Vyzkoušel jsem snad všechno. Obaly od cédéček, plastové karty, krabičku od náhradních žárovek, prostě vše, co v autě bylo. Škrabka na led totiž vždy chyběla. Když už ale vše došlo, karty byly zlámané, stejně tak, jako obaly od CD, padl můj zrak na kelímek z jednoho fastfoodového řetězce.

Kelímek byl z povoskovaného papíru a na spodní straně měl poměrně silný okraj. Vzal jsem kelímek do ruky, dnem dolů, a začal s ním pohyby ze strany na stranu čistit okno. Šlo to fantasticky. Za a) se kelímek velice pohodlně držel, a za b) okno se dalo čistit vlastně jakýmkoliv pohybem. Sklo bylo čisté za polovinu času, kterou bych strávil se škrabkou v ruce.

Od té doby vozím v autě místo škrabky plastový dětský kelímek, který v tomto případě otáčím při čištění dnem vzhůru. Plastový kelímek vybírejte pevný, abyste s ním mohli očistit i hodně namrzlé sklo. Nouzové řešení z fastfoodu je vhodné spíše na nepříliš tvrdé zmrazky. Kelímek je měkký a deformuje se.

V nedávné době na mě na sociálních sítích vyskočila reklama nabízející škrabku na led kruhového tvaru. V podstatě takový kelímek s madlem. Za „akční cenu“ 299,-Kč. Hmmm… škoda, že jsem před lety nepřemýšlel více a nenechal si „kelímkovou škrabku“ patentovat.

Čím škrábete v nouzi, když není po ruce škrabka, led z okna vy? Už jste někdy kelímek zkusili? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.