„Pozor, děti hasičů“. Značka u Benátek nad Jizerou je další nesmysl českých silnic

Neplatné dopravní značky
Foto: Jan Smékal

Na českých silnicích panuje podle mnohých řidičů džungle. Nejen v dopravě jako takové, ale také v dopravním značení. České silnice jsou totiž plné nesmyslných značek. My jsme například potkali značku „Pozor, děti hasičů“.


Před nedávnem jsme psali článek na téma zmatečných, nebo dokonce nesmyslných dopravních značek. Podle našich čtenářů jich je plná republika, což dokládali svými emaily s fotografiemi z různých koutů České republiky. A co čert nechtěl, neuplynulo ani pár dnů, abychom na naší oblíbené trase, na které máme pěkná místa k focení aut, nepotkali také jeden unikát. Pravděpodobně dílo místních obyvatel.

Mě zaráží, že na takové nesmysly nereaguje policie, copak oni tamtudy nikdy nejeli, nebo ty značky nesledují? Znám podobné nesmysly, které tam jsou dlouhé roky, často i v blízkosti služeben městské nebo státní policie
Jindra Lukášek; čtenář webu TestyOjetin.cz

Jakkoliv asi chápeme, co měl autor tohoto díla na mysli, je velice diskutabilní, má-li takto upravená značka vůbec nějakou oporu v zákonech. Za nás by asi bylo smysluplnější osadit vozovku dvěma značkami. Jak tou, která upozorňuje na výjezd vozidel, tak i tou, která informuje řidiče o tom, že jsou například v blízkosti školy, nebo dětského hřiště. Řidič by ale sami o sobě neměli rozhodovat, která značka splňuje parametry dané vyhláškou, a která ne.

A jak je to s povinností řidičů reagovat na takto podomácku upravené značky? V případě, že je značka nějak poškozená, polepená samolepkou, nebo i v případě, že se řidič domnívá, že jde o značku, která je umístěna „nesmyslně“, je povinností řidiče takovou značku respektovat. Platí to i o značce z úvodní fotografie. Pořád je lepší zpomalit, i když není zřejmé, jestli kvůli dětem, nebo kvůli výjezdu hasičské techniky, než daným úsekem projet bez zvýšené pozornosti. Vždy je lepší být spíše obezřetný a zpomalit, nebo dát přednost, i když se to z pohledu logiky nemusí zdát v danou chvíli a na daném místě zrovna smysluplné. Za případný karambol totiž takové „rozhodnutí“ určitě nestojí.

A co dělat, když na takovou značku narazíte? Když se vám na cestách nebude nějaká dopravní značka zdát, můžete na ni upozornit. Špatně viditelnou, nesmyslnou, nebo například poškozenou dopravní značku můžete nahlásit správci příslušné komunikace.

Přečtěte si: Nalila motorový olej do nádržky s chladící kapalinou. To se potom děly věci!

Jak byste reagovali na značku z titulní fotografie? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.