Připravte si padesátikorunu - blíží se povinnost nazout zimní pneumatiky

Foto: Jiří Soukup

Obyčejná padesátikorunová mince může pomoci zjistit, zda jsou vaše zimní pneumatiky v pořádku a zabránit například odebrání technického průkazu. Policie bývá v tomto ohledu neoblomná.


Od prvního listopadu platí povinnost mít na vozidle nazuté zimní pneumatiky.Tato povinnost sice není absolutní a dává řidičům možnost nazout zimní pneu i později, viz. zákon o zimním provozu č. 133/2011 Sb, paragraf 40a, nicméně odborníci na dopravu doporučují, aby zimní pneumatiky byly na voze namontovány hned od prvního listopadu. Z tohoto důvodů jsou především v prvních listopadových týdnech pneuservisy beznadějně plné a čekací lhůty dosahují  i několik týdnů. V určité výhodě tak mohou být ti, kteří v zimních měsících kupují ojetý vůz. Nejen že v tomto období jsou ceny ojetin nejvýhodnější, ale také proto, že některé autobazary nabízejí různé akce týkající se nabídky zimních pneumatik. Pozor ale, jaké pneumatiky dostáváte. Někde může jít o čínské značky velmi pochybné kvality, nebo dokonce o protektory, které rozhodně nelze doporučit.


Většina zákazníků udělá v autobazaru chybu, která je pak stojí desítky tisíc
Kolik se dá ušetřit nákupem Dacie zjišťoval test modelu Duster, Dokker a Logan
Vybrat v ČR ojeté sportovní auto nebo GT není vůbec snadné a ani levné


Ekonomickou variantou je nákup použitých pneumatik, u kterých je ale potřeba zkontrolovat rok jejich výroby, celkový stav a minimální hloubku dezénu. Ta u zimních pneumatik nesmí klesnout pod 4 milimetry. Jestli je hloubka dezénu dostačující poznáte celkem snadno a stačí k tomu padesátikorunová mince: „ „Když vložíte padesátikorunu do drážky dezénu, neměl by být vidět barevný okraj mince,“  říká Jaroslav pech z pražského pneuservisu. Důležité také je podle něj také zkontrolovat, zda jsou namontované pneumatiky souladu se záznamem v technickém průkazu. V opačném případě totiž hrozí odebrání technického průkazu a v případě nehody i možné krácení pojistného plnění.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.