Sáček čaje udělá ve vašem autě divy. Ale pozor. Ne každý sáček funguje

Foto: Jiří Soukup

Sáček čaje může ve vašem autě udělat za pár korun službu, za kterou byste jinak zaplatili i stokoruny. Ale pozor – obyčejný papírový pytlík z krabičky vám moc velkou službu v autě neudělá


Na internetu se dozvíte spoustu zaručených rad, jak využít sáček čaje v interiéru automobilu. V principu se jedná o tipy, které mohou za určitých okolností fungovat, nicméně při jejich aplikaci je potřeba používat zdravý rozum a nepovažovat takové rady za nekonečně zázračné. My jsme pár „fíglů“ s čajem vyzkoušeli, a při mírně přimhouřeném oku můžeme říci, že něco do sebe tahle věc má. Ale na papírový pytlík s černým čajovým prachem rovnou zapomeňte. K čemu lze tedy sáček čaje v autě využít? A jaký čaj použít?

Asi nejčastějším důvodem využití sáčku s čajem ve voze bude snaha o provonění interiéru. A právě tady může nastat největší úskalí. I kdybyste po autě rozházeli celé balení sáčků s obyčejným černým čajem, nic moc to s vůní v interiéru neudělá. Naopak, když do perforovaného jutového sáčku na bylinky, který se dá koupit za deset korun, vložíte několik gramů kvalitního sypaného černého čaje s příměsí bergamotu, můžete si být jisti, že vůni bergamotové silice ucítíte ve voze minimálně týden. Záleží, jak kvalitní čaj použijete. Hodně aromatický je také čaj s příměsí jasmínu, ten ale může svoji intenzitou již někomu vadit.

Druhým důvodem k využití sáčku s čajem je schopnost čaje absorbovat vnitřní vlhkost. Nečekejte ale zázraky a vzpomeňte si na to, jak vypadá sáček čaje, když ho vytáhnete ze šálku s horkou vodou. Čaj v pytlíku sice nabobtná, ale nijak výrazně. Zamlžení okna tedy sáček čaje zcela určitě nezabrání, ale nějaké to procento vlhkosti ze vzduchu jistě sebere.

A kam sáček umístit? Nabízí se klasický závěs na vnitřním zpětném zrcátku. Není to úplně špatná volba, ale jestli chcete, aby se vůně skutečně linula celým interiérem, bude lepší vložit jutový sáček do výdechů klimatizace, resp. ventilace. U některých vozidel to však nebude úplně snadné, ale je tady další trik. Nesnažte se sáček vložit do výdechů na palubní desce. Tam to jde skutečně velmi obtížně. Lepší je využít výdechů pro nohy řidiče nebo spolujezdce. Ty totiž nemají mřížku a sáček se tam dá poměrně jednoduše vsunout.

Máte nějaký zajímavý nápad na provonění interiéru auta? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.