Zamlžování skel u auta lze odstranit trvale a velmi levně. U jakéhokoliv vozu

Foto: Pixabay

Je to skutečně rada za pár korun a sami jsme ji na sklech našeho auta vyzkoušeli. Stačí pět minut a čelní sklo zůstane trvale bez zamlžení. Zkusit to můžete i na boční zrcátka. Funguje to stejně


Současné studené a deštivé počasí, dlouho nevyměněný filtr klimatizace nebo třeba mokré boty. To všechno může způsobit nepříjemné zamlžení skel v autě. Někdo to řeší puštěním klimatizace nebo alespoň větráku, jiný skla otírá hadříkem, rukávem svetru nebo holou rukou. Přitom existuje trik, do kterého byste to sice asi neřekli a můžete ho považovat za „babskou“ radu, ale který ranním nepříjemnostem se zamlženými skly skutečně předejde. Sami jsme to na našem autě vyzkoušeli. 

A jak jsme to udělali? Z naší hlavy to není a při prvním čtení tohoto doporučení jsme se jen usmívali, nakonec ale padla redakční sázka a šli jsme do toho. Trik spočívá v tom, že je potřeba na vnitřní straně skla vytvořit tenký film, na kterém se vlhkost neudrží. Jenže čím takový film vytvořit? Zapomeňte na mastné věci. Nikdy byste žádný olej nebo tuk nerozleštili na skle natolik, aby se potom na skle nelámalo světlo. Především v noci by to bylo velice nepříjemné. 

Co ale funguje skvěle, je holící gel nebo tuhé mýdlo. Ano, věřte nám, skutečně to funguje. Vždyť to samé děláte třeba v koupelně nebo na dovolené u moře. Stačí potápěčské brýle nebo zrcadlo v koupelně ošetřit mýdlem, a je po problému. U čelního skla v autě to funguje stejně. Jak tedy na to aby trik fungoval? 

Suché sklo je nejprve potřeba pořádně umýt vhodným čistícím prostředkem. Sklo umývejte nejlépe v nějakém temperovaném prostoru, třeba v garáži. Klidně v té u nákupního centra. Jakmile sklo umyjete, pořádně ho vysušte. Sklo musí být opravdu dokonale suché. Následně na sklo naneste holící gel, nebo po něm roztírejte kostku obyčejného mýdla. Pozor, mluvíme o holícím gelu, nikoliv o holící pěně. Ta se roztírá velmi obtížně. Gel nebo čáry od mýdla dokonale rozetřete suchým bavlněným hadříkem. 

Jakmile budete mít pocit, že je mýdlo dokonale rozetřeno, dejte si hodinku pauzu. Film z mýdla totiž musí na skle tzv. „zavadnout“. Po přibližně hodině vezměte hadřík z mikrovlákna a sklo ještě jednou důkladně vyleštěte. Mikrovlákno by mělo zajistit, že na skle zůstane skutečně tenký film, ve kterém se nebude lámat světlo. Pozor na hůře přístupná místa okolo okrajů a v rozích. 

Máte nějaký svůj trik, jak zamezit mlžení skel v autě? Vyzkoušeli jste někdy námi popsanou radu? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.