Zloději umí najít ve voze i schovanou elektroniku. S náhradou odcizených věcí nepočítejte

Foto: Jan Smékal

Schovat tablet, notebook, chytré hodinky nebo mobil pod sedadlo, případně do kufru vozu, nemusí majitele ochránit před tím, aby zloději věci odhalili a z vozu ukradli. Využívají totiž moderní technologie.


Čas od času to uděláme asi každý. Zastavíme se třeba na chvilku na poště, v obchodě nebo na úřadě, a tašku s notebookem nebo tabletem schováme pod sedadlo, případně položíme do kufru auta. Domníváme se totiž, že co oči nevidí, to zloděje nedráždí. Jenže pozor. Ani v takovém případě není jisté, že elektroniku zloději ve voze neodhalí a neodcizí. 

Zloději totiž používají moderní elektronická zařízení, která pracují s technologií bluetooth a používají se například ve výrobcích a aplikacích, jako jsou bluetooth lokátory na hledání ztracených klíčů nebo třeba peněženky. Taková aplikace potom rozpozná zapnuté bluetooth v různých okolních zařízeních a dokáže je i lokalizovat. Pro zloděje tak není nic snazšího, než se projít po parkovišti před supermarketem a hledat zapnutá bluetooth ve vašich mobilech, tabletech nebo bezdrátových sluchátkách. 

Zloději navíc často vůbec neřeší, o jaké zařízení se jedná. Jednou to tak může být třeba elektronická cigareta s bluetooth připojením do mobilní aplikace, jindy zase notebook za desítky tisíc korun. Doporučení je tedy jasné – v autě nenechávejte žádné cenné věci. A když už vás okolnosti přinutí k tomu, že jiné řešení nemáte, vypínejte u elektroniky wifi a bluetooth. Vždy se vyplatí vzít tašku s notebookem raději s sebou. 

S náhradou případné škody totiž u žádné pojišťovny pravděpodobně neuspějete. Na volně odložené věci se pojištění nevztahuje a vzniklou škodu vám tak nikdo nenahradí. Výjimku tvoří samozřejmě originál vestavěné navigační systémy nebo například DVD přehrávače. Vždy se ale musí jednat o součást standardní výbavy automobilu. Navigace „přilepená“ na čelním skle do této kategorie nespadá, stejně tak jako DVD přehrávače položené na odkládacím stolečku opěradla předního sedadla. 

Máte nějakou osobní zkušenost s vykradením vozidla? Našla policie pachatele? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.