Honza Dědek: Na Ferrari si nešetřím, ale projet se v něm chci

Foto: Se souhlasem Honzy Dědka

V autě je prý hračička, chtěl by projet Evropou v karavanu, hybrid dobíjí jen občas, bojí se řídit vlevo, má pro každý typ silnice jiný playlist a jeho snem je jízda ve Ferrari.


Na televizních obrazovkách se se svým pořadem „7 pádů Honzy Dědka“ objevil relativně nedávno, přesto patří jeho talkshow k těm nejsledovanějším pořadům vůbec. Zajímaví hosté, specifické vedení rozhovorů a v poslední době také živá vystoupení kapel, dělají z pořadu divácký magnet, který pravidelně sleduje více než půl miliónu diváků. O tom, jaká se mu líbí auta, proč je jeho snem řídit Ferrari, nebo co ho v současném autě baví nejvíce, jsme si s Honzou Dědkem povídali u dobré kávy v jedné pražské kavárně.

Honzo, v jiném rozhovoru jste zmínil, že jste v autě hračička. Co to znamená?

Líbí se mi nové technologie. Třeba v současném autě, což je Peugeot 3008, si mohu přepínat grafiku přístrojové desky. Jednou mám náladu mít zobrazenou rychlost přes celý displej, jindy se tam třeba rád dívám na to, jak je využívána elektrická energie z akumulátoru a kdy jedu ekologicky.

Jezdíte tedy v hybridní verzi. Dobíjíte pravidelně?

Dobíjím, ale přiznám se, že když jedu někam dál, tak jenom rekuperuji. Stát u nabíječky někde na dálnici, to mě nebaví. Dobíjím tedy většinou až přes noc. Třeba tady na Karlově náměstí nabíječky naštěstí jsou.

Co vás na Vašem autě nejvíce baví?

Baví mě na něm všechno. Opravdu. Je to velmi pohodlné auto, není moc veliké, nenašel jsem tam nějaké velké mínus. A je to automat. Přitom já jsem vždycky říkal, že automat je pro holky, že já chci vždycky řadit manuálně. Teď ale musím přiznat, že už bych manuál asi nechtěl. Je to strašně pohodlné, a tedy i návykové.

A co hudba v autě?

Na to jsem taky hračička. Mám v aplikaci nastavené různé playlisty. Jeden třeba na dálnici, další do města, nebo na pohodovou jízdu po okreskách. V tomhle směru jsou moderní technologie úžasné. Žádné měnění CD disků. Stačí přepnout na volantu jiný playlist a už to jede.

Jaký typ aut se vám líbí?

Já měl doposud vždycky Hondu. Nejdříve sportovnější model Civic, potom model CR-V, tedy dnes tolik moderní SUV. Ale dovedu si představit, mít jako druhé auto pro radost nějaký sportovní vůz. Klidně i bez střechy a jen tak si někam vyrazit. To by mě bavilo. Ale dnes je rozhodně jednodušší si takové auto pronajmout, než aby stálo většinu času v garáži. 

A vysněné auto?

Jeden sen bych měl, a to je projet se ve Ferrari. Měl jsem totiž období, kdy jsem sledoval závody Formule 1. Stáj Ferrari byla tehdy mým velkým favoritem. Říkal jsem si, že se ve Ferrari musím jednou projet. Ale že bych se snažil si na Ferrari našetřit, to určitě ne. Ale závidím redaktorům, co píší do časopisů o autech a mají možnost je všechna vyzkoušet.

Jak se díváte na dnes tolik se rozvíjející se carsharing?

Být mi dneska 25 let, tak si auto budu půjčovat a vůbec nebudu řešit, jestli si ho mám koupit, nebo ne. V době různých platforem pro sdílení, to je naprosto skvělé řešení mobility. Dokud člověk nemá rodinu a nejezdí o víkendu na chalupu, nebo na výlety, tak je podle mě carsharing skvělou variantou, jak si vyřešit osobní mobilitu.

Navíc můžete mít pokaždé jiné auto

Přesně tak. Chci jet na lyže do hor, půjčím si SUV. Chci jet v létě na české hrady a zámky, půjčím si s partnerkou třeba kabriolet. V tohle je carsharing opravdu skvělý vynález. Nemuset se o nic starat. Jenom nasednout a vyrazit.

Když jsme u té moderní ekonomiky. Co vy a kryptoměny?

V tom se vůbec neorientuji a nijak mě to tedy nezasáhlo. Nevím, jak se s tím obchoduje, takže tenhle byznys vůbec nesleduji.

Blíží se Vánoce. Už chystáte dárky?

Dárky jsou u mě prosincová záležitost. Úplně na poslední chvíli to sice nenechávám, ale většinou dříve než v prosinci to neřeším. Prostě podle času. Také jsem zjistil, že se vyplatí psát si pronesené hlášky rodiny typu „Jééé, tohle by se mi hodilo“. To mi při výběru dárků opravdu hodně pomáhá.

Vyrazíte na Vánoce třeba na hory, nebo zůstáváte doma?

Máme takový rituál, že chodíme s rodinou na Štědrý den v poledne do nějaké restaurace na šneky. Teprve potom se jde domů a připravuje se večeře. Uvažovali jsme také nad strávením vánočních svátků na chalupě v Českém ráji, ale chceme být s rodiči, takže zůstaneme v Praze. Ale jednou na tu chalupu určitě vyrazíme. Snad bude dostatek sněhu, aby atmosféra byla skutečně vánoční. To jsem tam ale naposledy zažil jako dítě. A Vánoce v roubence bez sněhu? To je strašně neromantické.

Honzo, tak ať Vám letos na ty Vánoce nasněží a užijete si je v klidu a pohodě. Děkuji za rozhovor.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.