Agresivita řidičů před Vánoci stoupá. Hulvát chtěl v Praze „vyškolit“ autoškolu, ale nakonec sám havaroval

Foto: Jan Smékal

Říká se, že „karma je zdarma“. Své by o tom mohl vyprávět řidič Fordu, který v Praze vytruboval žáka autoškoly, pravděpodobně kvůli pomalému rozjezdu na křižovatce. Sám nakonec skončil pod tramvají se zdemolovanou přední částí svého auta.


Tenhto článek není zpravodajský článek, ale text o tom, jak se na současných silnicích projevuje agresivita některých řidičů. Každý za volantem někdy začínal. Někomu to šlo, jinému to trvalo déle. Někdo měl náskok, protože si za volant sedl někde na polní cestě už v patnácti letech, jiný držel volant poprvé v ruce až v autoškole. Pro všechny ale většinou platilo, že první vyjetí do hustého provozu bylo velmi stresující. Přeci jen je něco jiného rozjíždět se na lesní cestě, kde není ani živáčka, nebo se rozjíždět na zelenou do kopce na rušné křižovatce v Praze. K vozidlům autoškoly bychom proto měli být všichni ohleduplní a vzpomenout si, jak bylo nám, když jsme za volant sedli poprvé.

Většinou se ostatní řidiči k vozidlům autoškoly takto chovají. Tu a tam se ale najde jedinec, který má potřebu auto autoškoly riskantně předjíždět, nepustit ho do svého pruhu, nebo na něj třeba na křižovatce zběsile troubit jenom proto, že žák nevyrazil na zelenou jako pilot Formule 1 při startu velké ceny. Jeden takový se nedávno projevil na rušné křižovatce u stanice metra Želivského v Praze.

Jsem instruktor a musím potvrdit, že ostatní řidiči rozhodně k autoškolám nejsou nijak ohleduplní. Stává se, že ostatní nerespektují například přednost v jízdě
M. Konečný; učitel autoškoly

Z centra Prahy jelo po Vinohradské třídě vozidlo autoškoly, jehož řidič chtěl na křižovatce u stanice metra Želivského odbočit vlevo. Nejde o nijak snadnou křižovatku ani pro zkušeného řidiče, natož potom pro „školáka“. Tramvaje v obou směrech, protijedoucí vozidla, další odbočovací pruh vpravo. Vozidlo autoškoly, resp. jeho řidič, nenašel odvahu pro rychlý rozjezd a průjezd křižovatkou, čekal proto, možná na pokyn instruktora, až se zastaví proud protijedoucích vozidel. To ale asi nevyhovovalo řidiči Fordu, který netrpělivě najížděl do křižovatky a na vozidlo autoškoly neustále troubil.

A protože chtěl asi ukázat, že není žádný amatér, ale zkušený řidič – závodník, rozhodl se, že stojící auto autoškoly objede zprava a odbočí do ulice Želivského dříve než žák s učitelem. Asi ale přehlédl tramvaj, nebo si možná myslel, že to ještě stihne, kdo ví… Každopádně to před tramvají nestihl, a tramvaj nabourala do pravé přední části jeho auta. Nikdy jsme nikomu nic špatného nepřáli, ale když takto zasáhla karma, měli jsme pocit, že to tak má asi být.

Zažili jste jako žáci autoškoly agresivní chování ostatních řidičů? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Jan Smékal; Cartrax

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.