Bezohlední řidiči zkouší nový trik, jak neplatit na modré zóně

Foto: Jan Smékal

Parkování na modrých zónách hlídají vozidla s kamerami, parkování na zákazu zastavení hlídá pouze policie. Na to spoléhají řidiči, kterým se nechce za parkování platit. Že je to někdy bezohlednost nejvyššího kalibru příliš neřeší.


Zaparkovat v centru Prahy, ale i jiných velkých měst, je někdy nadlidský úkon. A když už se přeci jen nějaké to místo najde, je potřeba za něj většinou zaplatit. Někdy parkování na pár hodin může přijít i na několik stokorun, což se ale některým řidičům platit nechce. A protože parkování na vyhrazených místech hlídají vozidla s moderním kamerovým systémem, zatímco parkování na zákazu stání nebo zastavení „pouze“ policisté, přišli někteří řidiči, kteří zmíněnou stokorunu asi nemají, na velmi bezohledný trik.

Zaparkují na zákazu stání nebo zastavení, prostě na žluté čáře, a spoléhají na to, že žádný policista kolem neprojde a oni na to vyzrají a ušetří. Jenže někdy takovým chováním znemožňují třeba výjezd z domovních garáží. Například řidič na titulní fotografii zaparkoval svůj Mercedes přímo před vjezdem do garáže na pražských Vinohradech, ačkoliv ulice byla poloprázdná a všude kolem tedy bylo na řádné, i když placené, zaparkování volno. Auto si i se značkou na vratech vyfotil telefonem, asi aby v případě řešení přestupku mohl argumentovat například tím, že značka přibitá na vratech neplatí. Taková argumentace by byla samozřejmě nesmyslná, ale to není podstatné.

Podstatné je, jak někteří řidiči uvažují. Jak se z jejich chování vytrácí elementární slušnost a jak jsou kvůli pár ušetřeným korunám ochotni znepříjemnit ostatním řidičům život. V tomto případě třeba těm, kteří by do domovní garáže chtěli vjet nebo z ní vyjet. Ti by v tomto případě museli zaparkovat na ulici a čekat, až se pan „Spořivý“ dostaví ke svému vozidlu a odjede. Pokuta za takový přestupek může být až 2 tisíce korun, hrozit může i odtažení vozidla, ale velmi často tito řidiči spoléhají na to, že během té půl hodiny, co si dají kávu nebo vyzvednou zásilku na poště, žádná odtahovka ani policista nepřijede.

Máte s podobnými přestupky zkušenosti? Omezili vás někdy ostatní řidiči podobným chováním? Zablokovali vám například vjezd do garáže? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.